Kar yağışı altında yardım isteyen yaşlı çift: Kiramıza yardım eder misiniz?

İstanbul Kadıköy’de kar yağışı altında ağlayarak feryat figan yardım isteyen yaşlı çift: ‘Kiramıza yardım eder misiniz? Çok zor durumdayız!’

yaşlı çift

İstanbul’da kar yağışı altında yaşlı bir çiftin ağlayarak “Kiramıza yardım eder misiniz? Çok zor durumdayız” diyerek yardım istediği görüldü. Görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken bazı kullanıcılar çiftin dolandırıcı olduğunu iddia etti.

Görüntüleri Twitter’daki ‘Mülteci Haberleri’ adlı hesap paylaştı.


Hesabın paylaşımına göre görüntüler Kadıköy’de kaydedildi.

Görüntüleri izleyen Twitter kullanıcılarından birçoğu yaşlı çifte yardım ulaşmak istediklerini söyledi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan da görüntülerle ilgili bu paylaşımı yaptı: “Videoyu izledim kahroldum”

Güncelleme: 22 Ocak 2022 TSİ 15:59


Ataşehir Kaymakamlığı’ndan açıklama: Çift, ev sahibi

Ataşehir Kaymakamlığı, sosyal medyada yayımlanan videoda kira yardımı isteyen çiftin ev sahibi olduğunu, engelli maaşı ve bir yıldır da elektrik ve kömür desteği ile nakdi yardım aldığını bildirdi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, dün sosyal medyada sıkça paylaşılan “Kiramızı ödeyemiyoruz lütfen bize yardım eder misiniz? Çok zor durumdayız.” içerikli videoda yer alan kişilerle ilgili çalışma gerçekleştirildiği belirtildi.

Görüntülerde yer alan çiftin, Ataşehir’de ikamet eden 43 yaşındaki F.D. ile 49 yaşındaki H.K. olduğu bildirilen açıklamada, birlikte yaşadıkları dairenin F.D. adına kayıtlı bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada, F.D’nin aylık 991 lira engelli aylığı ve 91 lira elektrik tüketim desteği aldığı, ayrıca son bir yılda kendisine Kaymakamlık tarafından 1700 lira nakdi yardım yapıldığı kaydedildi.

“Dilencilikten birçok kez idari işlem yapıldı”

Engelli aylığı olarak 661 lira alan H.K. isimli kadına ise son bir yılda Kaymakamlıkça 1611 lira nakdi yardım yapıldığı belirtilen açıklamada, bu kişilerin toplamda 1652 lira engelli aylığı aldığı bildirildi.


Açıklamada, son bir yılda 4 bin 403 lira nakdi yardım ile kömür desteği de sağlanan F.D. ve H.K. hakkında “dilencilik yapmak ve yaptırmak” eylemlerinden birçok kez idari işlem yapıldığı kaydedildi. (AA)

Dondurucu soğukta ekmek kuyruğu!