Marmaris’te şaşkınlık yaratan dolu yağışı: İlçe beyaza büründü

Marmaris’te etkili olan yarım saatlik dolu yağışında tüm ilçe neredeyse beyaza büründü. Yerdeki dolu kalınlığı 15 santime kadar ulaşırken sürücüler yolda kaldı, yerdeki kaldırım taşları söküldü. Sokağa inenler ise gördükleri manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.

marmaris dolu

Görüntüler aşağıda – Muğla’nın Marmaris ilçesinde gece saat 23:30 sıralarında başlayan dolu yağışı nedeniyle kısa sürede tüm ilçe beyaza büründü. Birçok vatandaş beyaza bürünen ilçeye kar yağdığını zannederken, kar oynama niyetiyle sokağa inenler ise gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde gece yarısı etkili olan dolu yağışı tüm ilçeyi beyaza bürüdü.


Kar değil, dolu

marmaris dolu

Yer yer 15 santimetre kalınlığa ulaşan dolu nedeniyle ilçe genelinde ilginç görüntüler oluştu.

Gece saat 23:30 sıralarında başlayan dolu yağışı 00:00’a kadar devam etti. Oldukça etkili olan ve nadir görülen dolu yağışı nedeniyle ilçede ilginç manzaralar oluştu.

Yollar, park ve bahçeler kar yağmışçasına beyaza bürünürken, dolu nedeniyle oluşan beyaz örtü şaşırtan manzara oluşturdu.

marmaris belediyesi

Dolu yağışın Marmaris ilçe merkezinin yanı sıra başta İçmeler ve Armutalan mahalleleri olmak üzere tüm ilçede etkili olduğu belirtildi.

Yağışın ardından herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için belediye ekipleri bölgeye çıkıp kontrollerde bulunurken, şu ana kadar ilçe genelinde dolu yağışından kaynaklı herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı belirtildi.


Meteoroloji yetkilileri yağışların devam edeceğini duyurdu.

Korkunç görüntüler: Brezilya’da dev kaya parçası turistlerin üzerine düştü