Askeri ve Savunma Sanayisi Ürünlerine EUROLAB Laboratuvar Güç Katıyor

EUROLAB, test uzmanlığı ve son teknoloji akredite laboratuvar ağı ile askeri ve savunma sanayisi ürünlerine güç katıyor.

eurolab

Askeri ve savunma sanayisi ürünleri arasında silahlar, topçular, mühimmat, füzeler, askeri uçaklar, askeri araçlar, gemiler, elektronik sistemler, gece görüş cihazları, holografik nişan aletleri, lazerli uzaklık ölçerler, lazer nişangahları, el bombaları, mayınlar ve daha fazlası yer almaktadır. Silah endüstrisi bu sayılanlar dışında başka lojistik ve operasyonel destekler de sağlamaktadır. Bütün bu sistemlerin ve ekipmanın beklenen doğrulukta ve performansta çalışmaları, laboratuvar testlerinin kalitesine ve güvenilirliğine bağlıdır.

EUROLAB bu anlamda savunma, havacılık ve uzay sektöründe ülkemizin en büyük, Avrupa Havacılık Kümeleri Birliği’nin ise ikinci büyük kuruluşu olan SAHA İstanbul, Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği’nin, Test ve Sertifikasyon Komitesi’ne kabul edilerek kendini kanıtlamış bir laboratuvardır. Bu sayede gerek ülkemizde üretilen gerekse dünyanın başka ülkelerinde üretilen askeri ve savunma sanayisi ürünlerini test ederek onay vermektedir.

eurolab savunma

EUROLAB, aynı zamanda, SAHA İstanbul üyelerine, ulusal ya da uluslararası projelere katılmaları için, proje hazırlama ve ihtiyaç duydukları başka her türlü desteği vermeye çalışmaktadır. Bu paralelde, işletmelerin ihtiyaç duyduğu parça ve ürün üretimleri, yazılımlar ve kalite belgeleri gibi çeşitli alanlarda çözümler üreterek dışa bağımlılığı azaltmaya çalışmaktadır.

EUROLAB, ülkemizde ve dünyanın her yerinde faaliyet gösteren çeşitli sektörlerdeki işletmeler için sayısız test, ölçüm, analiz, değerlendirme, onay ve belgelendirme çalışmaları yapmaya devam etmektedir ve bu alanda öncü olmanın sorumluluğunu taşımaktadır.

https://www.eurolab.net

Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.