Askeri ve Savunma Sanayisi Ürünlerine EUROLAB Laboratuvar Güç Katıyor

EUROLAB, test uzmanlığı ve son teknoloji akredite laboratuvar ağı ile askeri ve savunma sanayisi ürünlerine güç katıyor.

eurolab

Askeri ve savunma sanayisi ürünleri arasında silahlar, topçular, mühimmat, füzeler, askeri uçaklar, askeri araçlar, gemiler, elektronik sistemler, gece görüş cihazları, holografik nişan aletleri, lazerli uzaklık ölçerler, lazer nişangahları, el bombaları, mayınlar ve daha fazlası yer almaktadır. Silah endüstrisi bu sayılanlar dışında başka lojistik ve operasyonel destekler de sağlamaktadır. Bütün bu sistemlerin ve ekipmanın beklenen doğrulukta ve performansta çalışmaları, laboratuvar testlerinin kalitesine ve güvenilirliğine bağlıdır.

EUROLAB bu anlamda savunma, havacılık ve uzay sektöründe ülkemizin en büyük, Avrupa Havacılık Kümeleri Birliği’nin ise ikinci büyük kuruluşu olan SAHA İstanbul, Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği’nin, Test ve Sertifikasyon Komitesi’ne kabul edilerek kendini kanıtlamış bir laboratuvardır. Bu sayede gerek ülkemizde üretilen gerekse dünyanın başka ülkelerinde üretilen askeri ve savunma sanayisi ürünlerini test ederek onay vermektedir.

eurolab savunma

EUROLAB, aynı zamanda, SAHA İstanbul üyelerine, ulusal ya da uluslararası projelere katılmaları için, proje hazırlama ve ihtiyaç duydukları başka her türlü desteği vermeye çalışmaktadır. Bu paralelde, işletmelerin ihtiyaç duyduğu parça ve ürün üretimleri, yazılımlar ve kalite belgeleri gibi çeşitli alanlarda çözümler üreterek dışa bağımlılığı azaltmaya çalışmaktadır.

EUROLAB, ülkemizde ve dünyanın her yerinde faaliyet gösteren çeşitli sektörlerdeki işletmeler için sayısız test, ölçüm, analiz, değerlendirme, onay ve belgelendirme çalışmaları yapmaya devam etmektedir ve bu alanda öncü olmanın sorumluluğunu taşımaktadır.

https://www.eurolab.net