İdo Tatlıses 7 bin liralık elektrik faturasını paylaştı: Böyle ölmem, füze atın!

İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo Tatlıses, evine gelen 7 bin TL’lik elektrik faturasına isyan etti: Böyle ölmem, füze atın!

ido tatlıses

Ünlü isimlerin elektrik ve doğal gaz faturası isyanına İmparator lakaplı İbrahim Tatlıses’in kendisi gibi şarkıcı olan oğlu İdo Tatlıses de dahil oldu.

Şarkıcı, evine gelen elektrik faturasını takipçileriyle paylaşarak tepki gösterdi.


Instagram hesabından evine gelen 7 bin 40 TL’lik elektrik faturasının fotoğrafını paylaşan İdo Tatlıses, “Böyle ölmem, füze atın” notunu düştü.

İşte o paylaşım:

ünlüler fatura

Ünlü isimler faturalara tepki göstermişti

Doğal gaz ve elektriğe gelen zamlar ünlü isimlerin de gündeminde yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Instagram hesaplarından paylaşım yapan Gülse Birsel, Seray Sever ve Yeşim Salkım gelen faturalara tepki göstermişti.


3+1 evde oturan Gülse Birsel, “Kira tadında elektrik faturamı arz edeyim” diyerek 2 bin 500 TL’lik faturasını paylaşmıştı.

Oyuncu Seray Sever de 4 bin 100’lik faturasını yayınlayarak “Ben buna sadece oha diyorum. 150 metrekare eve gelen fatura” ifadelerini kullanmıştı.

2 bin 200 TL’lik doğal gaz faturasının ardından battaniyenin altına girerek video paylaşan Yeşim Salkım ise “Ben Türkiye’den başka bir ülkede yaşıyorum da benim mi haberim yok. Bu zamlar nedir ya? Rüyada kabusta filan mıyız?” ifadelerini kullanmıştı.

Şikayetler üzerine Erdoğan, en düşük tarifede aylık elektrik tüketimini 150 kilovattan 210 kilovata çıkardıklarını açıklamıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan elektrik tüketim tutarını 7 kilovata dolayısıyla aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan şöyle konuşmuştu:


“Salgın döneminde dünyada kömür fiyatları 5 kat, doğal gaz fiyatları 10 kat artarken, biz ülkemizde bunu vatandaşlarımıza yansıtmamak için yoğun gayret gösterdik. Uzunca bir süre doğal gazda yüzde 75, elektrik faturalarında yüzde 50 sübvansiyon uyguladık. Yılbaşı itibarıyla enerji piyasalarında sürdürülebilirliği sağlamak için tarifelerde zorunlu düzenlemeye gitmek durumunda kaldık. Vatandaşlarımızın elektrik faturalarının 2 kat, hatta 3 kat arttığı yönündeki şikayetleri üzerine ilgili kurumlarımıza elektrik tarifelerinin yeniden düzenlenmesi talimatını verdim. Bu çerçevede en düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan tüketim tutarını 7 kilovata, dolayısıyla aylık tüketimi de 150 kilovattan 210 kilovata çıkartıyoruz. Şubat ayında sarf edilecek elektriğin faturası, vatandaşlarımızın lehine yapılacak bu yeni düzenlemeye uygun şekilde gelecektir.”

Emekliler fatura yaktı: Bir yavan ekmeğimiz vardı, onu da soframızdan aldınız!