Nagehan Alçı: Suriyelilere itiraz edenler, Ukraynalı göçmenler Türkiye’ye gelirse itiraz edecek mi?

Nagehan Alçı: Bakalım Suriyelilere itiraz edenler, Ukraynalı göçmenler Türkiye’ye gelirse itiraz edecek mi?

nagehan alçı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlamasının ardından Ukrayna’dan beklenen göç dalgasına ilişkin konuşan gazeteci Nagehan Alçı, ” Bakalım Suriyelilere itiraz edenler, Ukraynalı göçmenler Türkiye’ye gelirse itiraz edecek mi?” dedi.


Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında, Ukrayna’dan gelebilecek olası bir göç dalgasına ilişkin yorum yaparken, Ukrayna’dan Polonyo ve Almanya’ya yönelik başlayacak bir göç dalgasının Türkiye’ye de yönelebileceğini ifade ederek “Suriyeli göçmenlere yönelik nefret dilini adeta bir alışkanlık haline getirenler ve ‘biz Suriyelilere karşı değiliz bunların uyum politikalarına  yönelik itirazlarımızı dile getiriyoruz diyenler, bakalım Ukraynalı göçmenler gelince de aynı şekilde itiraz edecekler mi” diye konuştu.


Savaşa giden Ukraynalı baba kızına böyle veda etti!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.