Ünlü tenisçiden hakeme raketle saldırı: Diskalifiye edildi!

Teniste tek erkekler dünya 3 numarası olan Alexander Zverev, katıldığı Meksika Açık’ta maç sonrasında hakeme raketiyle saldırıda bulundu. Hakemin sandalyesine raketiyle vuran ve hakaret eden Zverev, turnuvadan ihraç edildi.

tenisçi alexander zverev

Video aşağıda – Dünya erkekler 3 numarası Alexander Zverev, Meksika’nın Acapulco şehrinde düzenlenen tunuvada “sportmenliğe aykırı davranış”ı sebebi ile atıldı.

ATP turnuvasında Brezilyalı partneri Marcelo Melo ile beraber çiftler maçına çıkan Zverev, 6-2 4-6 (10-6) ile kaybedilen karşılaşmanın hemen sonrasında adeta çileden çıktı. Rakipleri ile tokalaştıktan sonra hakemin sandalyesine doğru giden Alman tenisçi, raketi ile hakemin ayaklarına ve oturduğu sandalyeye doğru üst üste vurmaya başladı.


Tenis dünyasında gündem oldu

Oldukça sinirli olduğu görülen Zverev’in bu sırada yüksek sesle küfürler savurduğu da duyuldu. Tenis dünyasında gündem olan bu görüntülerin ardından Zverev, teklerde devam ettiği turnuvadan ihraç edildi.

Tenis federasyonundan da ceza alma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Zverev’e ağır ceza gelmesi bekleniyor. Daha önce Nick Kyrgios da “agresif tavır” sebebi ile ATP’den 16 hafta men cezası almıştı.

Meksika Açık’ta tek erkeklerde geçen yıl, çift erkeklerde ise 2019’da şampiyonluk yaşayan Zverev, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ise altın madalya kazanmıştı.


Görüntüler Amazon Prime Video Sport’ta yayımlandı:

Spor İndigo Dergisi’ni Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.