Kayseri Talas Belediyesi Ramazan’da davul çalınmasını yasakladı

Kayseri’nin AKP’li Talas Belediyesi, Ramazan ayı boyunca sahurda davul çalınmasını yasakladı.

ramazan davul

Kayseri’de AKP’li Talas Belediyesi, gürültü kirliliğine neden olduğu, otomobil alarmlarını devreye soktuğu gerekçesiyle bu yıl Ramazan boyunca sahurda davul çalınmasını yasakladı.

Davul çalma yasağıyla ilgili belediyenin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Talas Kaymakamlığı ve Belediyemizin aldığı karar çerçevesince ilçemizde Ramazan davulu çalınmasına izin verilmeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.Talas Belediyesi, yaptığı aşağıdaki paylaşımı Twitter’dan sildi. Kararın uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor.

talas ramazan davulu

Ramazan pidesi fiyatı belli oldu ama un yok


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.