Maske zorunluluğu kalktı, müzik yasağı devam ediyor!

Açık havada maske kullanma zorunluluğu ve HES kodu uygulaması kaldırıldı. Ancak Erdoğan’ın “Gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” diyerek geçen yıl Haziran ayında açıkladığı gece saat 12’den sonrası için getirilen müzik yasağı uygulanmaya devam ediliyor. 

müzik yasağı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Açık havada maske kullanma zorunluluğu ve HES kodu uygulamasının kalktığını açıklayan Koca, virüs bahanesi ile getirilen müzik yasağı ile ilgili karar almadıklarını açıkladı.

Müzik yasağı devam edecek mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müzik yasağı ile ilgili gazetecilerden gelen soruya, “Müzik yasağı ile ilgili bilim kurulunun aldığı bir karar yok. Yakın dönemde kalkacağı kanaatindeyim” şeklinde yanıt verdi.


Yasağın devam etmesi sosyal medya da da tepki çekti.

https://twitter.com/_CengizGocer/status/1499252013405777921

Soylu’dan ‘müzik yasağı’ hakkında açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yarın tüm Türkiye’de, okullarda kıymetli bir tatbikatımız var. İnşallah yarın 81 ilde vali, kaymakam, il eğitim müdürlerimizle ve öğrencilerle bir tatbikat yapacağız” dedi. Saat 24.00’ten sonra müzik yasağının kaldırılmasına ilişkin de konuşan Soylu, “Kültür Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımızla konuyu değerlendireceğiz” dedi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen AKUT Ekibinin Tanıtım ve Akreditasyon Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Soylu, “Yarın tüm Türkiye’de, okullarda kıymetli bir tatbikatımız var. İnşallah yarın 81 ilde vali, kaymakam, il eğitim müdürlerimizle ve öğrencilerle bir tatbikat yapacağız” dedi. Soylu, saat 24.00’ten sonra müzik yasağı hakkında ise, “Kültür Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımızla konuyu değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

”Cuma günü, yarın tüm Türkiye’de tüm okullarda bir tatbikatımız var” diyen Soylu, ”Afet anlarında okullardan tahliye tatbikatımız var. Yarın tüm Türkiye’de tüm çocuklarımızı bir tatbikatla buluşturmuş olacağız. Önümüzdeki aylar içerisinde de bir Türkiye tatbikatı yapacağız. Biz bir afet bölgesiyiz, bunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Sizlerin de bildiği gibi 2021 yılını afet yönetimi eğitimi yılı ilan etmiştik. Eğitimler verdik. Hepimiz biliyoruz ki teorik eğitimi, pratikle birleştirmek önemli. Bu nedenle 2022 yılında tatbikat yılı ilan ettik” dedi.

Müzik yasağını Erdoğan duyurmuştu


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 21 Haziran’da sokağa çıkma kısıtlamaların kaldırıldığı “kademeli normalleşme” kararlarını açıklarken müzik yasağını da duyurmuştu. Erdoğan’ın kararı duyururken kullandığı “1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı da daha ileri bir saat olan 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar. Gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” sözlerine ve karara tepki yağmıştı.

Etiket yönetmeliği: İndirim öncesi ve indirimli fiyat birlikte görünecek