Behzat Uygur’dan Hakan Ural’a: Sıkıntı Z kuşağı değil, sabah kuşağı!

Behzat Uygur’dan Hakan Ural’ın ‘Z kuşağı oy kullanmamalı’ açıklamasına yanıt: Sıkıntı Z kuşağı değil, sabah kuşağı!

behzat uygur

Tiyatrocu Behzat Uygur, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ‘çok sevdiğini’ sık sık dile getiren televizyon ünlüsü Hakan Ural’ın, Z kuşağı olarak bilinen 1996-2015 doğumlu olanları hedef aldığı konuşmasının ardından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

“Sıkıntı Z kuşağı değil, sabah kuşağı”

Behzat Uygur, Hakan Ural’ın, Z kuşağının oy kullanmaması gerektiğini ve siyasetle alakası olmadığını savunduğu açıklamasına, “Sıkıntı Z kuşağı değil, sabah kuşağı” yanıtını verdi.


Sanatçı Burhan Şeşen de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Şimdi benim oyumla Hakan Ural’ın oyu aynı mı?” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Bir televizyon kanalında yorumculuk yapan Hakan Ural, Z kuşağının oy kullanmaması gerektiğini savunmuş, Z kuşağının siyasetle alakası olmadığını ileri sürmüştü.

“Z kuşağı eski siyasetçileri ne kadar tanıyor?” başlığıyla yapılan bir sokak röportajını değerlendiren Ural’ın, açıklamaları şöyle olmuştu:


“Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, idelolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence.”

Konseri iptal edilen Melek Mosso yerine Seda Sayan sahne alacak