Hedef gösterilen Melek Mosso konseri iptal edildi

Isparta Uluslararası Gül Festivali’nde 3 Haziran günü gerçekleşecek Melek Mosso konseri, gericilerin hedef göstermesiyle belediye tarafından iptal edildi. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi tarafından dün ortak yayımlanan açıklamada, AKP’li Isparta Belediyesi’nin “halkın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan” konserler düzenlediği savunulmuştu. Melek Mosso’nun ‘ahlaksızlığa özendirdiği’ iddia edilerek hedef gösterilmişti.

melek mosso konseri

Son günlerde Türkiye’de yaşanan konser yasakları ve iptalleri sürüyor. Müzisyen Melek Mosso’nun Isparta Uluslararası Gül Fesvitali kapsamında 3 Haziran’da vereceği konseri belediye tarafından iptal edildi.

Festival kapsamında; Melek Mosso, Derya Uluğ ve Funda Arar’ın farklı günlerde konser vermesi planlanıyordu. Mosso, 3 Haziran’da Meydan AVM’de sahne alacaktı.


Ancak, daha önceden AKP’li Isparta Belediyesi tarafından duyuruları yapılan ve afişleri paylaşılan konser programı gericiler tarafından hedef gösterildi.

BirGün’ün haberine göre; Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi tarafından dün ortak yayınlanan açıklamada, belediyenin “halkın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan” konserler düzenlediği savunuldu.

mgv

Melek Mosso’nun ‘ahlaksızlığa özendirdiği’ savunulan açıklamada, “Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul edilmeyecektir” ifadesine yer verilirken, konserin iptal edilmesi istendi.


Isparta Belediye Başkanı Başdeğirmen, Melek Mosso konser afişine yer vermedi

https://twitter.com/basdegirmen32/status/1529478140715843585?s=20&t=Q24HL631rz2jpfmVOFh-eA

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ise dün akşam saatlerinde Twitter hesabından konserlerin afişini yeniden paylaştı. Melek Mosso konserinin afişte yer verilmediği görüldü. Uluğ ve Arar’ın konser programı ise değişmedi.

Konserin iptal edilmesine teşekkür

Söz konusu İslamcı vakıf ve dernek, belediye başkanının paylaşımının ardından bir mesaj yayımladı. Mesajda, ‘kendilerine kayıtsız kalmayan yöneticilere’ teşekkür edildi.

mgv konser

Melek Mosso’dan açıklama: Birkaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak!

Sanatçı Melek Mosso, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:


— Ben bu ülkenin kadınıyım. Fikirlerimle, vizyonumla, hayallerimle her yeni gün geleceğe sanatımı işliyorum. Genci yaşlısı milyonlarca sevenim var. Birkaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak, kadınlık onuruma laf atmak. Bu zihniyetteki insanlar kendi yüreklerindeki karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar ama buna asla izin vermeyeceğim, VERMEYECEĞİZ…Ben Isparta’ya elbet gidecek ve şarkılarımı söyleyeceğim. Bugün olmazsa yarın sarılacak kalplerimiz.

TIR dolusu kaçak göçmen Gebze’de böyle görüntülendi