Evine hırsız giren mağdur vatandaş isyan etti: Peluş ayımı da çalmış, en çok ona sinirlendim!

Gündüz vakti eve giren hırsız çatıda yakalandı. Tableti ve paraları çalınan mağdur isyan etti: “Peluş ayımı da çalmış, en çok ona sinirlendim!”

Peluş

Bursa’da gündüz vakti 5 eve giren iki hırsız, kendilerini fark eden mahalleliden kaçmak için çatıya çıktı. Şüphelilerden biri kaçarken, diğer hırsız çaldığı tabletin sinyali sayesinde yakalandı. Evinden, tableti ve paralarının çalındığını belirten 23 yaşındaki Mehmet Efe Sacan “Benim peluş ayımı da çalmış. En çok ona sinirlendim” dedi.

Merkez Yıldırım ilçesi Karaağaç Mahallesi’nde 16 Haziran Perşembe günü meydana gelen olayda, ev sahiplerinin evde olmadığı saati belirleyen iki hırsız, ilk girdikleri evden elektronik ve değerli eşyaları alarak çıktı.


Evde eşya bulamayınca kola içti

Daha sonra yandaki eve giren şüpheliler, burada çalacak eşya bulamayınca buzdolabındaki kolayı içerek yan binaya geçti.

Toplam 5 eve girerek hırsızlık yapan şüpheliler, son binadan ayrılacakları sırada mahalleli tarafından fark edildi. Panikle çıktıkları binaya giren şüpheliler, çatıya çıkarak binaların üzerinde bir süre dolandıktan sonra, bir evin bahçesinde saklandı.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. Bu sırada ev sahibi Mehmet Efe Sacan’ın çalınan tabletinden hırsızların konumu tespit edildi.


Şüphelinin bulunduğu bölgede yoğunlaşan ekipler, evin bahçesinden çatıya çıkarak kaçmaya çalışan Hülya K.’yı (31) yakalarken, erkek arkadaşı olduğu öğrenilen Burak S.’nin kaçtığını belirledi.

“Çalmadım dedi, çantasından 30 cep telefonu çıktı”

Yakalanma anını görüntüleyen basın mensuplarına “Ne çekiyorsunuz” diyerek tepki gösteren Hülya K, neden hırsızlık yaptığı sorusuna ise “Neyi neden yaptım. Arkadaşım kaçtı ben kaldım orada. Onun, Allah belasını versin” diyerek gözyaşı döktü.

Kadının üzerinde ve sırtındaki çantada yapılan aramada, 30 adet cep telefonu, 1 adet tablet, yüklü miktarda ziynet eşyası , bir miktar para, iki adet musluk başı ve oyuncak ayı bulundu. Ayrıca şüpheli Hülya K.’nın 21 ayrı suçtan kaydının bulunduğu öğrenildi.

“Peluş ayımı çalmış, en çok ona sinirlendim”

Annesinin evde olmadığı saatlerde hırsızların içeri girdiğini ifade eden Mehmet Efe Sacan, evlerinden çok sayıda eşya çalındığını belirterek, “Birçok malzeme çaldılar. Babamın balıkçı malzemeleri, benim tabletim, komşunun ziynet eşyalarını çalmış. Benim peluş ayımı da çalmış. En çok ona sinirlendim. Arkadaşımın tabletinden benim tabletimin sinyaline baktık. Sinyali bulunca polis ekipleri sağ olsun hemen suç üstü yakaladılar” diye konuştu.


İşlemlerin ardından çalıntı mallar sahiplerine teslim edilirken, gözaltına alınan Hülya K., Emir Sultan Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü. Polis ekipleri kaçan Burak S.’yi yakalamak için çalışma başlattı. (DHA)

Ev sahibiyle tartışan kiracı evi ateşe verdi!