İş İnsanı Ulvi Tokdemir’den Çiftçilere Destek

Hayatını tarıma adamış olan Ulvi Tokdemir, Plant Activity ile çiftçilerin tüm sorunlarına doğal ve etkili çözümler sunuyor!

ulvi tokdemir

İş insanı Ulvi Tokdemir, son dönemlerde çiftçilere sunduğu yeni marka ürünüyle adeta çiftçilerin odak noktası haline geldi. Zirai don, çoraklaşma ve verimsizleşme gibi etkilerin günümüzde tarım faaliyetlerini sadece Türkiye’de değil tüm dünyada olumsuz etkilemesi bu yönde ciddi bir araştırma ve çalışma yapmaya sevk etmiştir.

30 yıla yakın bir süredir tarım ile iç içe olan iş insanı Ulvi Tokdemir, bu süre içerisinde tarımda verimliliğin azalmasına yönelik nedenler üzerine eğildi ve bu yönde birçok çalışmalar yaptı. Sadece Türkiye’de değil dünya genelinde görülen bu sorunlar, tüm dünyayı adeta alarma geçirmişti. Tarım sektörünün ileri gelen isimlerinden olan Yavuzoğulları Tarım da bu noktada bilimsel verilere dayanan detaylı çalışmalar yaptı. Bu çalışmalar neticesinde ise çiftçilere tam destek sağlayacak o müjdeli haber geldi!

Çiftçilerin tarımda verimsizliğin önüne geçerek bereketli ve verimli bir sezon geçirmelerini sağlayacak olan Plant Activity, Ulvi Tokdemir öncülüğünde piyasaya sürüldü. Yaptığı röportajlarda organik sıvı gübre hakkında önemli detaylar veren Tokdemir, bu ürünün birkaç maddenin karıştırılması ile yapılmadığının evveliyatının 15 yıl gibi uzun bir süreye dayandığının da altını çizdi.

Artık Mahsuller Daha Verimli ve Daha Sağlıklı Olacak!

Türkiye’de 2 sene gibi kısa bir sürede kendisini kanıtlayan Plant Activity, Ulvi Tokdemir’in gerçekleştirdiği bir hayal olarak tanımlanıyor. Sadece Türkiye’de değil dünya genelinde tarım sektöründe birinciliğe oynayan organik sıvı gübre, daha şimdiden bu hedefine koşar adımlarla ilerliyor.

Zirai don, çoraklaşma, bitki yapısındaki sorunlar gibi tarım sorunları yaşayan tüm çiftçilere müjdeli haberi veren Tokdemir, artık doğru planlama ve gübreleme ile çiftçilerin her sezon yüzlerinin güleceğini açıklarken aynı zamanda emekçi çiftçilere de altın değerinde tavsiyeler vermeyi unutmadı.

Bitkinin ve toprağın yapısının bilinmesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Yavuzoğulları Yöneticisi Ulvi Tokdemir, adeta bebeği gibi yeşertip büyüttüğü Plant Activity organik sıvı gübreyi kesinlikle diğer ürünlerle karıştırmamalarını dile getirdi.

Bitkinin beslenmesinde, toprağın çoraklaşmasını önlemede ve aynı zamanda toprağın en organik haliyle en verimli hale gelmesinde etkili olan organik sıvı gübrenin içerisinde birçok etkili madde bulunuyor. Bu maddelerin her birisi organik olmakla birlikte aynı zamanda bilimsel çalışmalara dayandırılmış maddeler olduğundan 2-3 tane maddenin karıştırılmasıyla üretilmiş ürünler ile aynı bantta kesinlikle yer almadığını da ifade etti.

Hedef ‘Dünya Markası’ Olmak!

Yavuzoğulları Tarım şirketi, Türkiye’nin ileri gelen şirketlerinden birisidir. Plant Activity ile güvenilirliğini ve başarısını bir kez daha kanıtlamış olan Yavuzoğulları Tarım, şimdi Plant Activity ile dünyaya açılarak tüm dünya ülkelerinde birinciliği hedefliyor. Rastgele değil toprağın ve bitkinin yapısına ve evrelerine göre 15 yıl gibi uzun bir sürede ortaya çıkmış olan Plant Activity ise bu birinciliği çoktan hak etti!

Tarım sektöründe kendisini gösteren sorunlara teknolojiyi yakından takip ederek etkili ve köklü çözümler bulmayı hedefleyen Yavuzoğulları Tarım, bu bağlamda çıkardıkları ürünlerin de dünya birinciliğine oynamasının ilk şartı olarak sonuçların en etkili şekilde görülmesi olduğunu düşünüyor.

Tamamen bilime dayalı olarak yaptıkları çalışmalar neticesinde Plant Activity’i sektöre kazandıran başta Ulvi Tokdemir olmak üzere Yavuzoğulları Tarım şirketi, elde edilen verilere bakıldığında ise bu hedefini büyük oranda Türkiye genelinde gerçekleştirmiş görünüyor. Ancak şirket hedefi daha da yükseklerde tutuyor. Çünkü onlara göre; Türkiye’de başarı sağlamak sadece ilk adımdı. İkinci aşama ise dünya genelinde söz sahibi olan tek marka olabilmek!

Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.