Lojistik Nedir?

Birçok ülkeye lojistik ve Romanya nakliye hizmeti veren Hiper Lojistik’in kurucusu Hüseyin ERGÖR, sizler için “Lojistik nedir? Nasıl hesaplanır?” sorularını yanıtlıyor.

Lojistik Nedir

Lojistik nedir? Lojistik geniş bir süreci içerisinde barındırır. Hammaddenin başlangıç noktasından; üreticiden, son tüketiciye kadar ilgili tüm konular lojistik tanımının altındadır. Lojistik ve nakliye konuları sürekli olarak karıştırılmaktadır. Nakliye, ürün ve hizmetin belirli yerlere ulaştırılmasıdır. Lojistik ise nakliye uygulamasına göre çok daha kapsamlı bir işlemdir. İçerisinde fiziksel dağıtım, depolama ve stok yönetimi gibi birçok konuyu bulundurur. Lojistik sektöründe başarı sağlamak için her detaya hâkim olmak gerekir. Lojistik, müşterilerin ya da şirketlerin gereksinimlerini karşılamak için tüm akışın sağlıklı şekilde yönetilmesidir. Biz, Hiper Lojistik olarak başta Almanya nakliye hizmetimiz olmak üzere verdiğimiz tüm hizmetlerde müşterilerimizin güvenini boşa çıkarmamak adına elimizden gelen tüm çabayı sarf etmekteyiz.

Lojistik Neden Önemlidir?

İşletmeler ürün ve hizmetlerinin tasarım ve üretimine odaklanır. Ancak bu ürünler müşterilere ulaşamazsa, başarısız olabilirler. Lojistik bu konuda önemli bir rol oynamaktadır.

Lojistikçiler Ne Yapar?

Lojistik, işletmelerin tüm tedarik zincirinin analizi ve koordinasyonundan sorumludur. Lojistik faaliyetleri şunları kapsamaktadır.

  • Malzemelerin tahsisini yönetme,
  • Tedarikçiler ve müşterilerle iş ilişkilerini geliştirme,
  • Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılama,
  • Ürünlerin sağlık şekilde taşınması için stratejiler tasarlama,
  • Lojistik fonksiyonlarını gözden geçirme

Taşımacılık alanında lojistik şirketlerini doğru şekilde seçmeniz gerekir. Hiper Lojistik; operasyonlarında, başarılı çalışmalarıyla sizlere en iyisini sunabilmektedir.

Lojistik Sektörünün Dalları

Lojistik sektörünün dallarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Tedarik Zinciri

Hammadde ve tedarikçileri içerisinde barındıran süreçtir.

Fiziksel Dağıtım

Nakliye, taşıma operasyonu ve planlamasını ifade etmektedir. Farklı taşıma yöntemlerini içerisinde barındırır.

Ambalajlama

Üretilen malların son tüketiciye dayanıklı şekilde ulaştırılmasıdır.

Gümrükleme

Yurt dışına satışlarda devlet tarafından belirlenen işlemlerin tamamlandığı yerdir.

Depolama

Üretilen mal ya da hizmetlerin dağıtımdan önce toplandığı merkezdir. Fiziksel saklama alanını ifade eder.

Stok Yönetimi

Depoda mal ya da hizmetin ne kadar olduğu gösteren süreçtir.

Küresel Lojistik Nedir?

Farklı ülkelerden hammadde ya da yarı mamüllerin tedariki, depolanması ve üretim noktasına küresel lojistik adı verilir. Küresel lojistik konusunda verilen değer her geçen gün artmaya devam ediyor. Küresel lojistik içerisinde birçok konuyu da bulundurmaktadır. Firmalar küreselleşme sonucu en iyi taşımacılık çözümlerini sunmaya çalışır. Romanya nakliye firmaları arasında işinde uzman Hiper Lojistik aradığınız kaliteyi sizlere en iyi şekilde sunabiliyor. Profesyonel ekip desteği ve rekabetçi fiyatlarıyla Hiper Lojistik Romanya’da öncü firmalardan bir tanesidir. Müşteri odaklı olarak yapılan çalışmalarla kurumsal taşımacılık çözümlerinden hemen yararlanabilirsiniz.

Küresel lojistik uygulamalarında yükleme zamanına ve yük cinsine göre uygun araçların seçilmesi gerekir. Romanya nakliye çalışmalarında lojistik desteği arıyorsanız Hiper Lojistik sizlere gereken desteği verebilmektedir. Uluslararası nakliyat sektöründe yılların deneyimi ile hareket eden firma, çalışmalarını başarılı şekilde devam ettirmektedir. Kurumsal lojistik çözümleriyle birçok ülkeye verdikleri hizmetler gibi Romanya nakliye hizmetleri de bu adres üzerinde sizleri bekliyor. Site üzerinden lojistik taleplerinizi ileterek profesyonel çözümlerinden kolayca yararlanabilirsiniz.

KAYNAK: Lojistik Nedir?