Siyah Banyo Dekorasyonunun İncelikleri

Siyah banyo dekorasyonu modası asla geçmeyen trendlerin başında geliyor. Farklı renklerle kolaylıkla kombinlenen bilen siyah renk kullanıldığı ortama oldukça asil bir dokunuş yapıyor. Siz de siyah banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Birbirinden güzel aksesuarlardan siyah seramik modellerine kadar banyonuzda kullanabileceğiniz birbirinden güzel tavsiyeler bu yazımızda sizleri bekliyor!

Banyoda Siyah Fayans Kullanımı

siyah banyo

Fayanslar banyo için çok önemli bir unsurdur. Siyah banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız işe kesinlikle fayans seçimi ile başlamanızı öneririz. Siyah seramik modellerini farklı renkler ile kombinleyerek göz alıcı bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Eğer düz ve siyah bir fayans tercih ettiyseniz özellikle duvarda fayansın mat olmaması gerekir. Parlak siyah hem banyoları daha canlı gösterir hem de banyonun göz alıcı olmasını sağlar. Bundan dolayı banyo duvarlarında parlak siyah seramik modellerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Düz siyah renk seçmek istemiyorsanız ise siyah motifleri olan fayansları tercih edebilirsiniz. Zeminde kullanacağınız fayans modelinin ise kaymaması açısından mat olması gerekir. Tüm bunlara dikkat ederek siyah banyo dekorasyonun zemini kusursuz yaratabilirsiniz.

Siyah Banyolar İçin Aksesuar Seçimi

banyo aksesuar

Siyah rengi nerede kullanırsanız kullanın kendi başına karanlık ve boğucu bir atmosfer yaratır. Bu nedenle siyah banyo dekorasyonunda aksesuar seçimi çok önemlidir ve doğru renkler kullanılmalıdır. Siyahın yanına koyu renkler seçilmemelidir. Aksine açık ve canlı renkler siyahın yanında kendilerini çok daha güzel gösterecektir. Bu sayede banyo daha aydınlık ve geniş bir görüntüye sahip olacaktır. Bakır ve metal gibi renkler de siyah ile yanyana geldiğinde çok şık durmaktadır.

Siyah Banyo Dekorasyonunda Eşya Seçimi

siyah fayans

Siyah banyo dekorasyonu yaparken öncelikle siyah rengin ağırlıklı olarak kullanacağınız yere karar vermelisiniz. Daha sonra ise banyo dolapları, lavabo ve klozet gibi diğer eşyaların seçimini yapmalısınız. Eğer isterseniz lavabo, klozet ve hatta duşakabininizi bile siyah renkte tercih edebilirsiniz. Her ne kadar radikal bir seçim gibi görünse de hoş bir görüntü sağlamak için banyonuzda siyah jakuzi ya da siyah küvet de kullanabilirsiniz.

Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.