Mudanya’da 15 yabancı uyruklu erkek, havuza girmelerine izin vermeyen site sakinlerine saldırdı!

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 15 yabancı uyruklu kişi, havuza girmelerine izin vermeyen site sakinlerini darp edip kaçtı. Darp edilen site sakinleri Mudanya Emniyet Müdürlüğü’ne ifade verirken polis her yerde yabancı uyruklu kişileri arıyor.

Mudanya

Video aşağıda – Bursa’nın Mudanya İlçesi Burgaz Mahallesi’nde bulunan Atış Yapı Arya Sitesi’nde dışarıdan gelen ve kimsenin tanımadığı 15 yabancı uyruklu erkek, sitede dairesi bulunan bir site sakininin yakınları olduğunu söyleyerek havuza girmek istedi. Sitede oturan vatandaşların bu duruma tepki gösterip izin vermemesine karşın yabancı uyruklular, site sakinlerini darp edip kaçtı.

Site sakinleri Mudanya Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verirken polis 34 FMF 302 ve 16 SOG 50 plakalı otomobiller ile kaçan yabancı uyruklu 15 kişiyi arama çalışmalarını başlattı.


Zafer Partisi Bursa İl Başkanı Adem Şimşek, “Olayı duyar duymaz Mudanya’ya geldik. 15 yabancı uyruklu erkeğin site sakinlerini darp ettiğini öğrendik. Avukatlarımız ile olaya müdahil olduk. Site sakini vatandaşlarımızın sonuna kadar yanındayız. Zafer Partisi olarak böyle durumlarla karşılaşabileceğimizi her fırsatta dile getirdik. Bu kaçan erkek 15 yabancı uyruklu yakalanıp hak ettiği cezayı alana kadar takipte olacağımızı kamuoyuna bildiririz” şeklinde konuştu.


“Başka ülkeden gelip bizi havuzumuzdan etmeye çalıştılar”

İsmini vermek istemeyen bir site sakini, “Biz havuz başındayken kalabalık bir grup gelmeye başladı. Bir süre sonra argo konuşmalar başladı. Sonra zaten olaylar oldu. Biz polisi aramaya çalıştık. O sırada kaygan zemin levhası, sandalye fırlattılar. Bir şeyler havada uçuşuyordu. Akabinde siyah gömlekli bir adam geldi. Diğerleri kaçarken o terlik savurdu. Başka ülkeden gelip bizi havuzumuzdan etmeye çalıştılar. Çocuklarımız tedirgin. ‘Yine gelecekler mi? Yarın havuza girebilecek miyiz?’ diye soruyorlar. Yaşadığımız duruma bakın. Parmakla gösterip tehdit ettiler. Hala şoktayız. Kimde, nerde hakkımızı arayalım? Bilemiyoruz gerçekten” diye konuştu.


Başka bir site sakini ise, “Kendi sitemizde sandalyeler kafamıza fırlatıldı. Kadınlar, çocuklar yerdeydi. Küfürler edildi. Telefon ve gözlüklerimiz çalındı. Ne söyleyebiliriz ki? Kendimizi savunmaya çalışsak da bir yere kadar” ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu: 700 bin Suriyeli Türkiye’de dünyaya geldi


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.