Mudanya’da 15 yabancı uyruklu erkek, havuza girmelerine izin vermeyen site sakinlerine saldırdı!

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 15 yabancı uyruklu kişi, havuza girmelerine izin vermeyen site sakinlerini darp edip kaçtı. Darp edilen site sakinleri Mudanya Emniyet Müdürlüğü’ne ifade verirken polis her yerde yabancı uyruklu kişileri arıyor.

Mudanya

Video aşağıda – Bursa’nın Mudanya İlçesi Burgaz Mahallesi’nde bulunan Atış Yapı Arya Sitesi’nde dışarıdan gelen ve kimsenin tanımadığı 15 yabancı uyruklu erkek, sitede dairesi bulunan bir site sakininin yakınları olduğunu söyleyerek havuza girmek istedi. Sitede oturan vatandaşların bu duruma tepki gösterip izin vermemesine karşın yabancı uyruklular, site sakinlerini darp edip kaçtı.

Site sakinleri Mudanya Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verirken polis 34 FMF 302 ve 16 SOG 50 plakalı otomobiller ile kaçan yabancı uyruklu 15 kişiyi arama çalışmalarını başlattı.


Zafer Partisi Bursa İl Başkanı Adem Şimşek, “Olayı duyar duymaz Mudanya’ya geldik. 15 yabancı uyruklu erkeğin site sakinlerini darp ettiğini öğrendik. Avukatlarımız ile olaya müdahil olduk. Site sakini vatandaşlarımızın sonuna kadar yanındayız. Zafer Partisi olarak böyle durumlarla karşılaşabileceğimizi her fırsatta dile getirdik. Bu kaçan erkek 15 yabancı uyruklu yakalanıp hak ettiği cezayı alana kadar takipte olacağımızı kamuoyuna bildiririz” şeklinde konuştu.


“Başka ülkeden gelip bizi havuzumuzdan etmeye çalıştılar”

İsmini vermek istemeyen bir site sakini, “Biz havuz başındayken kalabalık bir grup gelmeye başladı. Bir süre sonra argo konuşmalar başladı. Sonra zaten olaylar oldu. Biz polisi aramaya çalıştık. O sırada kaygan zemin levhası, sandalye fırlattılar. Bir şeyler havada uçuşuyordu. Akabinde siyah gömlekli bir adam geldi. Diğerleri kaçarken o terlik savurdu. Başka ülkeden gelip bizi havuzumuzdan etmeye çalıştılar. Çocuklarımız tedirgin. ‘Yine gelecekler mi? Yarın havuza girebilecek miyiz?’ diye soruyorlar. Yaşadığımız duruma bakın. Parmakla gösterip tehdit ettiler. Hala şoktayız. Kimde, nerde hakkımızı arayalım? Bilemiyoruz gerçekten” diye konuştu.


Başka bir site sakini ise, “Kendi sitemizde sandalyeler kafamıza fırlatıldı. Kadınlar, çocuklar yerdeydi. Küfürler edildi. Telefon ve gözlüklerimiz çalındı. Ne söyleyebiliriz ki? Kendimizi savunmaya çalışsak da bir yere kadar” ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu: 700 bin Suriyeli Türkiye’de dünyaya geldi