AKP’yi öven kocasına böyle tepki gösterdi: Cebindeki Akbil parasını bile ben verdim

Sokak röportajında çekilen görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. AKP’ye ve ekonomiye övgü düzen adama eşi tepki gösterdi: “Cebindeki Akbil parasını bile ben verdim.”

AKP'yi öven

Video aşağıda – Sokak röportajında konuşan bir ailenin sözleri yeniden gündem oldu. Kış aylarında çekildiği anlaşılan görüntülerde Halkın Haberi isimli Youtube kanalına konuşan ve AKP’yi öven evin babasına, anneden tepki geldi.

“Benim düşüncem devlet yapacağı her şeyi yaptı, yapıyor da. Devlet de yanımızda, başımızda. Allah eksik etmesin. Ama fırsatçılar var, o fırsatçılardan Allah bizi korusun” diyen eşine, kadın itiraz etti.


“Akbil parasını ben verdim”

Eşiyle oldu bitti aynı düşüncede olmadıklarını belirten kadın, “Çünkü kendisi alışveriş yapmıyor, ben gidiyorum alışverişi yapan benim. O bilmiyor fiyatları. Nakit paramız olmuyor, kredi kartıyla alıyoruz. Yalansa beni düzeltsin” dedi. Eşinin “Her şeyimiz var” demesi üzerine “Neyimiz var evimizde?” diye soran kadın, “Açayım cüzdanımı 5 liram var. Kendisinin de parası akbilinde yoktu, benden para istedi” dedi.

“Çocuklarımıza tavuk döner bile alamaz olduk”


“Tasarruf zaten ediyorduk, şimdi tamamen sıktık” diyen kadın, “Dışarı gittiğimizde, kendisi de söylesin bir su bile almak istemiyorum. Artık suyun bile fiyatı ne kadar olmuş. Lokantaya falan hiç giden insan değildik, bir çocuklarımıza tavuk döner alırdık. Artık kendisi söylesin onu da alamaz olduk. Şimdi dışarı gitsek ben hesap yapıyorum evden ne koysam götürsem diye, aman çocuklar dışarıda açım demesin. Bir simit bile almıyoruz. Ama eşim ‘Allah devlete zeval vermesin’ diyor başka bir şey söylemiyor. Tamam biz de aynı şeyi söylüyoruz. Ama böyle olmaz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın 11 yıl önceki sözleri gündem oldu: Daha az alıyorsan, bize oy verme!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.