Rize’de yüzme havuzunda kız ve erkek öğrencilere ayrı seans uyguladı

Rize’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, yüzme havuzu programında 12-13 yaş arası erkek çocuklar için özel seans uyguladı. İddialara göre, erkek çocukların havuzda eğitim aldığı sırada kadın antrenörlerin de havuza girmesini yasakladı. Bu saatlerde tribünlerde kadın izleyicilerin de yer almayacağı öne sürüldü.

Rize havuz

Rize’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda haftanın iki günü, 12-13 yaş arası erkek çocuklar için özel seans uygulamaya koydu. Bu saatlerde uygulanan kız ve erkek çocuklarda karma eğitimi kaldıran müdürlük, belirlenen gün ve saatlerde kulüplerin daha önce planlanan eğitim ve sporcu antrenman saatlerini de iptal etti.

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden bir öğretim görevlisi iddiaya göre, sporcu yetiştirme önceliği olan Olimpik Yüzme Havuzu’nda erkek çocuklarını yüzme dersine getirdi.


CİMER’e şikayet

Öğretim görevlisi havuzda kız ve erkek çocukların birlikte eğitim almasına tepki göstererek Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikâyette bulundu.

Şikâyetin ardından Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, erkek çocuklara ayrı ders koyma kararı aldı. İl Müdürlüğü Çarşamba ve Cuma günleri 13.00 ve 14.00 saatleri arasında 12-13 yaş grubundaki erkek öğrenciler için özel ders koydu. Bu saatlerde yapılan derslerde karma eğitimi kaldıran müdürlük, söz konusu gün ve saatlerde daha önceden planlanan eğitim ve sporcu antrenman saatlerini de iptal etti.

KADIN İZLEYİCİ DE YASAK


İddialara göre, erkek çocukların havuzda eğitim aldığı sırada kadın antrenörlerin de havuza girmesini yasakladı. Bu saatlerde tribünlerde kadın izleyicilerin de yer almayacağı öne sürüldü. Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, “Bazı velilerden ‘erkek çocuklarımız havuza ayrı girsin’ talebi geldi. Böyle bir talep gelince, bir seans koyduk. Vatandaşın isteklerini geri çevirmedik” dedi. (Kaynak: Cumhuriyet)

Zeytinli Rock Festivali yasaklandı!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.