Huawei Kasım indirimleriyle satışlarda yüzde 30 artış bekliyor

Kasım ayının büyük indirim ve kampanyaları, tüketici elektroniğinden mobilyaya, giyimden kozmetiğe her sektöre hareketlilik getirdi. Akıllı saat grubunda Türkiye’de yüzde 28 ile pazar liderliğini yakalayan Huawei, bu Kasım geçtiğimiz yıl aynı dönemde satışlarda yakaladığı yüzde 30’luk artışı bekliyor.

Huawei

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Kaan Arlı 17 Kasım itibarı ile Ekim ayının toplam aylık satış gelirlerine ulaştıklarını söyledi.

Elektronikten mobilyaya, giyimden kozmetiğe sektörlerde büyük indirimlerin uygulandığı Kasım ayı alışveriş günleri başladı.


“En fazla satışların olduğu ürün grubu akıllı saatler”

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Kaan Arlı, tüketici elektroniğindeki talebe ilişkin “Huawei online kanal tarafında, Ekim 2021 ile Kasım 2021 arasında ciroda yüzde 80, satışlarda yüzde 30 üzeri artış sağlamıştı.

akıllı saatler

Bu yılın Ekim ayındaki toplam satışlarını, 17 Kasım itibarı ile yakalamış durumdayız. 17 günde, bir aylık periyodun başarısına ulaştık. Eylül ayı ise her zaman durağan bir aydır. Bu yıl 2021 rakamlarını yüzdelik olarak yakalayacağımıza inanıyorum. Yıl genelinde en fazla satışların olduğu ay, Kasım ayı. En fazla satışların olduğu ürün grubuysa akıllı saatler” dedi.

“Pazar lideriyiz”

Kaan Arlı, Huawei’in Türkiye’deki pazar payına dair “2021, 2022 dönemlerinde bilgisayar, akıllı saat ve kulaklık tarafında yatırımlar ciddi seviyelere ulaştı. Akıllı saatte yüzde 28 ile pazar lideriyiz, 2022 yılı 2. çeyrek itibarı ile en fazla sevkiyatı gerçekleştiren marka olduk.


Tasarım, uzun pil ömrü sunabilmesi akıllı saatleri öne çıkardı. Akıllı saatler artık sağlık asistanlarımız oldu. Dizüstü bilgisayar tarafında da çok kısa sürede yüzde 15 pazar payına ulaştık. 2023 hedefimiz bu pazar payını öncelikle korumak, ardından arttırmak.” açıklamasını yaptı.

Twitter ofislerini kapattı, çalışanlar kapıda kaldı!