Uzaylılar tarafından korunduklarına inanıyorlar: “Sualtındaki üslerinden bizi izliyorlar”

Meksika’nın iki küçük kıyı kentinin bazı sakinleri uzaylılar tarafından korunduklarına inanıyor. Tamaulipas eyaletinin güneydoğusundaki Madero ve Tampico kentlerinde yaşayan UFO meraklıları, bölgede meydana gelen tropikal fırtınalardan etkilenmemelerinin nedenini “koruyucu uzaylılarına” bağlıyor.

uzaylılar

Uzaylılar tarafından korunduklarına inanıyorlar: “Sualtındaki üslerinden bizi izliyorlar”

Bu yüzden geçen ay iki kentin çok yakınındaki bölgeleri vuran Karl Tropikal Fırtınası’nın kıyı şeridinin bu kısmından keskin bir dönüş yapması, uzaylılara inananları şaşırtmadı.


VICE’a konuşan 71 yaşındaki Beatriz García, fırtına uyarısını aldığında endişeye kapılmadığını söyledi:

Hemen ‘onlar [uzaylılar] bizi koruyacak’ dedim. Benim inandığım ve güvendiğim şey şu: Onlar var, bir üs kurdular.

Yerel efsaneye göre, uzaylılar Miramar Sahili’nin açıklarında gizli bir sualtı üssü kurdu. Buradan 50 yılı aşkın süredir Dünya’yı izleyen uzaylılar, bölge halkını da kasırgalardan ve diğer tehlikeli fırtınalardan koruyor.

Garcia, 1955 ve 1966’da her iki şehri de yerle bir eden büyük kasırgaları hatırladığını vurguladı.

Yaşlı kadın, 1967’de bir akşam vakti arkadaşıyla birlikte “gökyüzünde bir oluşum” gördüklerini öne sürdü. Bu oluşumun içinde uçan cisimler vardı.

Birden belirdiler. Yani uçak olamazlar, uçaklar bunu yapmaz. Yavaş hareket ediyorlardı ve onlardan çok vardı.

Ailesi bu olaya tanık olmasa da Garcia, bölgede UFO gördüğünü söyleyen tek kişi değildi. Ertesi gün El Sol de Tampico adlı yerel gazetede çıkan “Tampico üzerinde uçan daireler” başlıklı bir haberde binlerce kişinin bu olaya tanık olduğu iddia edildi.

Gazeteye göre bölgedeki havalimanının kontrol kulesinde çalışan bir görevli “tanımlayamadıkları 9 nesne saydığını” söylüyordu.

ufo

Miramar Sahili’nin sularını işaret eden García da, “Oradan gelmişler, görünüşe göre denize doğru gidiyorlarmış” diye konuştu.

Bölgede uzaylıların faaliyet gösterdiğine inanan sakinlerden biri de Juan Abraham Soto.

Miramar Sahili açıklarındaki petrol sondaj tesislerinde yıllarca çalışan Soto, UFO’ları defalarca gördüğünü savundu.

Amupac’taki varlıkların bölgeyi koruduğuna yönelik inanışları yorumlayan Soto, şu varsayımda bulundu:


Aslında bizi korumaktan ziyade, kendilerini koruduklarına inanıyorum.

Bölge ekonomisinde payı büyük

Amupac adı verilen bu efsanevi üs, bölge ekonomisi için de giderek önemli hale geldi.

tampico ufos

Meksika’ya gelen turistlerin uğrak noktalarından biri olan bu sahil şeridinde adını Marslılardan alan restoranlar, UFO t-shirtleri ve uzaylı oyuncakları satan hediyelik eşya dükkanları var.

Tamaulipas’ın Turizm Müdürü Nembra Carmen Jiménez, “Konuyla çocuklardan yaşlılara kadar herkes ilgileniyor” dedi.

Kendisinin de bu efsaneye inandığını söyleyen Jiménez, haziran ayında ülkenin dört bir yanından UFO araştırmacılarını Madero ve Tampico’da bir araya getiren “Bütünsel Ufoloji Kongresi” adlı bir etkinliğin düzenlenmesine aracı olmuştu.

“İnsanlar buraya özellikle bu bölgeyi ziyaret etmek, bu tür fenomenleri görmek için geliyor” diyen yetkili, sözlerini şöyle sürdürdü:

Buna inanıyorum. Onları 5 yaşımdan beri görüyorum, bir uzay gemisiyle temasım oldu. Evrende yalnız değiliz.

“Meteorolojik olayların açıklaması var”

Öte yandan bölge sakinlerinin hepsi uzaylılar tarafından korunduklarına inanmıyor. Bölgenin hava durumunu yıllarca takip eden meteoroloji limanının emekli şefi Javier Francisco Álvarez’e göre fırtınaların son yıllarda bu bölgeyi es geçmesinin bilimsel açıklaması var.

uzaylılar

Bu hidrometeorolojik olaylar düzensiz bir rota izler. Yani her zaman aynı bölgeyi veya aynı yeri vurmazlar. Aynı yoldan girmezler, karaya aynı yerden dokunmazlar.

Álvarez, kasırgaların sadece Madero ve Tampico’yu değil, kıyıdaki diğer birçok şehri de uzun süredir es geçtiğini vurguladı. Ancak uzmana göre bu şans, uzun sürmeyebilir.

“Marslı efsanesi, birkaç nesli aşmaya başladı ve turistleri çeken sözlü bir geleneğe dönüştü” diyen Álvarez, sözlerini şöyle sürdürdü:

Ancak, bir şehir efsanesi yüzünden gerçeklere göz kapatmamalıyız. Kasırgalara karşı koruyucu önlemler almak önemli.


* Derleyen: Çağla Üren – Devamını oku : www.indyturk.com

Resimdeki gizli harfi bulun


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.