Resimdeki gizli harfi bulun

Resimde gizlenmiş alfabeden bir harf var. Bunu ancak çok zekiler ve dikkatliler fark edebiliyor. Peki siz resimdeki gizli harfi 11 saniye içinde bulabilecek misiniz?

gizli harfi bul

Optik ve zeka testleri uzmanların kişisel gelişim açısından önerdikleri uygulamaların başında geliyor. Son yıllarda uzmanların tavsiyesiyle pek çok kişi bu testlere merak salmış durumda.

Ara ve bul mücadelesi, gözlem yeteneklerinizi ve zekanızı test etmek için harika bir araçtır. Gözlem becerilerinizin ne kadar iyi olduğunu öğrenmek ister misiniz? O zaman bu resimdeki gizli alfabeyi 11 saniye içinde bulmaya çalışın.


Bu aktivite, kişinin gözlem düzeyini değerlendirmek için bağımsız olarak gerçekleştirilebilirken, gözlem becerilerinin grup arasında nasıl değiştiğini anlamak için gruplar halinde de denenebilir. Gözlem becerilerinizin ne kadar iyi olduğunu test etmek ister misiniz?

Resimdeki gizli harfi 11 saniye içinde bulun

Aşağıda paylaşılan görselde yeşil ile doldurulmuş noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar arasında 11 saniye içinde tanımlamanız gereken bir alfabe gizlidir. Bulmacayı çözmenin anahtarı, görüntüyü dikkatlice gözlemlemek ve gizli alfabeyi bulmaya çalışmaktır.

Bu, kullanıcının resimdeki gizli alfabeyi bulması gereken kolay seviyeli bir meydan okumadır. Renkli noktalar, 11 saniye içinde ortaya çıkarmanız gereken bir alfabeyi saklıyor.

Noktalarda hangi alfabenin saklandığına dair bir fikriniz var mı? Acele et zaman bitiyor.

Kartal gözlü kullanıcılardan bazılarının gizli alfabeyi çoktan fark ettiğine inanıyoruz. Bazılarınız hala alfabeyi arıyor ve cevabı arıyor olabilirsiniz. Merak etme çözümü aşağıda sunacağız.

Cevap

Bu zeka oyunu resminde gizli olan alfabeyi 11 saniye içinde bulan kişileri tebrik ediyoruz. Fakat hala onu arayanlar üzülmesin. Farklı zeka bulmacaları ve optik illüzyon testlerini deneyebilirsiniz. Çözümü aşağıda daire şeklinde işaretliyoruz.

x


Alfabe, koyu renkli yeşil noktalardan oluşan desene bakılarak belirlenebilen X’tir.

Dünyayı nasıl gördüğünüzü ortaya çıkaran kişilik testi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.