Resimdeki gizli harfi bulun

Resimde gizlenmiş alfabeden bir harf var. Bunu ancak çok zekiler ve dikkatliler fark edebiliyor. Peki siz resimdeki gizli harfi 11 saniye içinde bulabilecek misiniz?

gizli harfi bul

Optik ve zeka testleri uzmanların kişisel gelişim açısından önerdikleri uygulamaların başında geliyor. Son yıllarda uzmanların tavsiyesiyle pek çok kişi bu testlere merak salmış durumda.

Ara ve bul mücadelesi, gözlem yeteneklerinizi ve zekanızı test etmek için harika bir araçtır. Gözlem becerilerinizin ne kadar iyi olduğunu öğrenmek ister misiniz? O zaman bu resimdeki gizli alfabeyi 11 saniye içinde bulmaya çalışın.


Bu aktivite, kişinin gözlem düzeyini değerlendirmek için bağımsız olarak gerçekleştirilebilirken, gözlem becerilerinin grup arasında nasıl değiştiğini anlamak için gruplar halinde de denenebilir. Gözlem becerilerinizin ne kadar iyi olduğunu test etmek ister misiniz?

Resimdeki gizli harfi 11 saniye içinde bulun

Aşağıda paylaşılan görselde yeşil ile doldurulmuş noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar arasında 11 saniye içinde tanımlamanız gereken bir alfabe gizlidir. Bulmacayı çözmenin anahtarı, görüntüyü dikkatlice gözlemlemek ve gizli alfabeyi bulmaya çalışmaktır.

Bu, kullanıcının resimdeki gizli alfabeyi bulması gereken kolay seviyeli bir meydan okumadır. Renkli noktalar, 11 saniye içinde ortaya çıkarmanız gereken bir alfabeyi saklıyor.

Noktalarda hangi alfabenin saklandığına dair bir fikriniz var mı? Acele et zaman bitiyor.

Kartal gözlü kullanıcılardan bazılarının gizli alfabeyi çoktan fark ettiğine inanıyoruz. Bazılarınız hala alfabeyi arıyor ve cevabı arıyor olabilirsiniz. Merak etme çözümü aşağıda sunacağız.

Cevap

Bu zeka oyunu resminde gizli olan alfabeyi 11 saniye içinde bulan kişileri tebrik ediyoruz. Fakat hala onu arayanlar üzülmesin. Farklı zeka bulmacaları ve optik illüzyon testlerini deneyebilirsiniz. Çözümü aşağıda daire şeklinde işaretliyoruz.

x


Alfabe, koyu renkli yeşil noktalardan oluşan desene bakılarak belirlenebilen X’tir.

Dünyayı nasıl gördüğünüzü ortaya çıkaran kişilik testi