Geçmişte yaşasaydınız nasıl görünürdünüz?

Yıllar önce yaşasaydınız nasıl görünürdünüz? AI Time Machine ismi verilen yeni bir yapay zeka aracı, fotoğraflarınızı etkileyici bir zaman yolculuğuna çıkartıyor.

Geçmişte yaşasaydınız

Geçmişte yaşasaydınız nasıl görünürdünüz?

Çevrimiçi şecere platformu MyHeritage, yapay zeka görüntü oluşturma uzmanı Astria ile yaptığı işbirliği sonucunda yeni bir yapay zeka aracı üretti. Her ne kadar gerçek bir zaman makinesi olmasa da, bu araç birkaç yüz yıl önce yaşasaydınız nasıl görüneceğinizi görmenizi sağlıyor.


AI Time Machine olarak adlandırılan yeni servis hakkında açıklama yapan MyHeritage CEO’su Gilad Japhet, “son üç yılda yapay zekanın gücünü kullanarak tarihi fotoğrafları canlandırma konusunda çok ilerleme kat ettik” diyor ve devam ediyor: “AI Time Machine bu yeni özellikleri kullanarak size zamanda geriye doğru yolculuk yapma imkanı sunuyor.

Bunu mümkün kılan teknoloji, yalnızca birkaç ay önce piyasaya sürülen bir tür derin öğrenme sinir ağı olan Stable Diffusion‘a dayanıyor. DALL-E veya Midjourney gibi diğer popüler yapay zeka görüntü araçları gibi, Stable Diffusion da, görüntüleri metin girdilerine göre değiştirebiliyor.


Eğer siz de zaman içinde yolculuk yapmak istiyorsanız, AI Time Machine’e buradan ulaşabilirsiniz

İnsanlığın daha önce bilinmeyen “hayalet” bir atası keşfedildi