Aidata kira gibi zam: Site sakinleri ayaklandı!

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde 900 dairelik bir sitede aidata yüzde 200 oranında zam getirmesi protestolara neden oldu.

Aidata zam

Video aşağıda – İstanbul Büyükçekmece’deki bir sitede yaşayanların bir kısmı, aidatlara yüzde 200 zam yapıldığını iddia ederek eylem yaptı.

Site sakinlerinin iddiasına göre bazı aidatlar yüzde 200 zamlandı.


Bugün ise site sakinlerinden oluşan bir grup, zamları protesto etmek için site içerisinde toplandı.

Vatandaşlar yöneticilerin aldığı vekaletlerle genel kurul toplantıları yaptığını iddia etti.

Birçok site sakini 400-500 TL bandındaki aidatlarının 1300-1400 TL bandına geldiklerini söyledi.

Bununla birlikte akşam saatlerinde de site sakinleri site yönetimini protesto etti.

Görüntülerde bazı site sakinlerinin evlerinin lambalarını açıp kapattığı görülürken bazı vatandaşlarının ise tencere tava eşliğinde “Yönetim istifa” çağrısında bulunduğu görüldü.

İşte o görüntüler:


https://twitter.com/nhaberweb/status/1614701955175141376

Apartman ve site aidat ücretleri çıldırdı!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.