Japonya’da sahile vuran gizemli dev metal küre

Japonya’nın Hamamatsu kentinde sahile vuran dev metal küre yerel halkı ve yetkilileri endişelendirdi. Bazı Japonlar küreyi ‘Godzilla yumurtası’ olarak adlandırırken, kimileri de ‘uzaydan geldiğini’ ileri sürdü.

japonya gizemli küre

Video aşağıda – Yürüyüşe çıkan bir kişi tarafından polise görülerek bildirilen kürenin bulunduğu Enshuhama Plajı halka kapatıldı.

Bölgeye gönderilen bomba imha ekipleri, X ışınları kullanarak yaptığı inceleme sonucu kürenin içinin boş olduğunu belirtti. Bu bilgi üzerine cismin başıboş bir mayın olabileceğine dair korkular bertaraf edildi. Ekiplerin çektiği fotoğraflar daha detaylı inceleme için Japon askeri birimlerine gönderildi.


Yetkililer bir güvenlik tehdidi oluşturmadığı anlaşılan yaklaşık bir buçuk metre çapındaki kürenin gizemini çözemedi. Bulunan cismin Kuzey Kore ya da Çin’in casusluk faaliyetleriyle ilgili olabileceğine dair iddiaları doğrulayacak bir işarete de henüz rastlanmadığı bildiriliyor. Kürenin yüzeyinde iki tutamacın olması, kürenin deniz tabanındayken gevşeyerek yüzeye çıkan bir şamandıra olabileceği iddialarını akla getirdi.

japonya'da dev küre

Bir kadın sahilde yürürken fark etti

Asahi TV’nin bildirdiğine göre, bir kadın bu hafta başlarında yürüyüşe çıktığı sırada kıyıdan sadece birkaç metre ötede kumun üzerinde demir topu fark etti. Yetkililer, bölgeyi kontrol altına aldı ve koruyucu giysiler giymiş uzmanlar bölgeye geldi.

Ancak yapılan araştırmaların sonucunda demir topun ne olduğu ya da nereden geldiği bilgisine ulaşılamadı.

Bazıları da bunun gökten düşen bir UFO olduğuna inanıyordu.

Nesnenin TV görüntüleri, sosyal medyada spekülasyonlara yol açtı ve Japonya’da son yıllarda birkaç Çin casus balonunun görüldüğü hatırlatılarak bundan “şiddetle şüphelendiğini” ifade edildi.


https://twitter.com/siradisi_bilim/status/1628434692855812098

Astroloji: 20 – 26 Şubat haftalık burç yorumları


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.