Site yöneticisine 75 bin TL maaş iddiası: Zengin olabiliriz ama keriz değiliz!

İstanbul’da lüks bir sitenin yöneticisinin 75 bin TL maaş aldığına dair iddia site sakinlerini kızdırdı: “Zengin olabiliriz ama keriz değiliz.”

Site yöneticisine maaş

İstanbul’un Acıbadem ilçesinde bulunan ‘Akasya Toplu Yapı Sitesi’nin yönetiminin hizmet şirketine aylık ödenen tutarın 55 binden 95 bin TL’ye çıkarılmasını karara bağladığı belirtildi.

İşletmeye bağlı çalışan site müdürünün maaşının net 40 bin, brüt 75 bin 500 TL, yardımcısınınsa net 22 bin, brüt 36 bin TL olduğu öne sürülmüştü.


Hürriyet‘ten Seda Türkoğlu’nun haberine göre maaşlar ve giderlerin belirlendiği 23 Ocak’taki toplantıda zammı reddederek toplantıyı terk etti.

Oylamada reddedilmesine rağmen zamların kabul edildiği öne sürüldü. Ertelenen toplantının WhatsApp üzerinden vekalet toplanarak düzenlendiği ve daha önce konuşulmayan konular dahil site sakinlerinin karşı çıktığı birçok şeyin burada oldubittiyle kabul edildiği iddia edildi.

Aidatların yüzde 120 zamla 4 binden 7 bin TL’ye çıkarıldığı belirtildi.

Site sakinleri, yönetimini ‘kural tanımazlık ve vandallıkla’ suçlarken, temsilciler kurulunun itirazlarına rağmen yönetimin bütçe planını onayladığı iddia edildi.

Site sakinleri şunları söyledi: “Burada nasılsa zenginler oturuyor algısıyla yapılan fahiş zamlar normalleştiriliyor. Tamam biz belki zengin olabiliriz ama keriz değiliz. Bu yapılanlar tamamen hakka da hukuka da aykırı.”


Site müdürüyse hakkındaki suçlamaları reddederek yasal haklarını kullanacağını dile getirdi. Müdürün avukatıysa müvekkilinin 40 bin veya 75 bin TL gibi bir maaş almadığını, yine de maaş bilgisini paylaşamayacağını söyledi.

18 yaşındaki genç sayısal loto ilk denemesinde büyük ikramiyeyi tutturdu


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.