Yapay zekadan 10 yıllık Bitcoin, Ethereum, Ripple tahmini

Yapay zeka algoritması bu kez Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) tahminlerinde kullanıldı. İşte yapay zekaya göre en popüler kripto para birimlerinin 10 yıllık vadede geleceği…

Bitcoin Ethereum Ripple

Yapay zekanın 10 yıllık Bitcoin, Ethereum ve Ripple tahminleri şaşırttı!

Coin Price Forecast, Bitcoin’in değerine ilişkin 10 yıllık bir tahmin yayınladı. Tahmin, zaman verilerine, haberlere, düzenleyici faaliyetlere, sektör olaylarına, borsalardaki işlem hacimlerine ve elbette mevcut fiyatlara dayalı olarak yapay zeka tarafından oluşturuldu.


Peki yapay zeka ana kripto paranın geleceği hakkında ne öngörüyor?

Yapay zeka Bitcoin’in değerinin bu yılın sonuna kadar 29 bin dolara ulaşmasının beklendiğini söylüyor. Bir başka deyişle, değeri yıl içinde yaklaşık yüzde 30 artacak. 2024 yılında ise ana kripto para birimi yükselecek, ancak o kadar değil. Yıl sonuna kadar 30 bin dolara çıkacak.

Bitcoin yükselecek mi?

2025’in ortalarında Bitcoin 33 bin dolar değerine ulaşacak, ancak yıl sonuna kadar 29 bin dolara düşüş bekleniyor. Bitcoin 2027’nin sonuna kadar bir kez daha 34 bin dolarlık bir konuma ulaşacak. Oradan itibaren de kripto para birimi 2034 yılına gelene kadar çıkışını sürdürecek ve 2030 yılında 50 bin dolar, 2034 yılında ise 58 bin dolara yükselecek.

Yapay zekadan 10 yıllık Bitcoin tahmini

yapay zeka bitcoin

İlginç bir şekilde bu tahmin, Bitcoin’in 10 bin doların altına düşeceğini ve ardından neredeyse bir milyon dolara (hatta daha da yükseğe) çıkacağını öngören “insan” tahminleriyle tam bir tezat oluşturuyor. Bu açıdan bakıldığında, yapay zeka aşırı veya ütopik tahminler vermeye meyilli değil.


Ethereum (ETH) tahmini

En son uzun vadeli tahmine göre, Ethereum fiyatı 2023’ün sonunda 2.000 dolara ulaşacak.

yapay zeka ethereum

Ethereum fiyatı 2023’te 1.193,48 dolardan başladı. Bugün Ethereum 1.598,14 dolardan işlem gördü, yani fiyat yılın başından bu yana %34 arttı. 2023’ün sonunda tahmini Ethereum fiyatı 2.046$ ve yıldan yıla değişim %71 arttı. Bugünden yıl sonuna kadar artış: +%28. 2023’ün ortasında 1 Ethereum başına 1.930$ görmeyi bekliyoruz. 2024’ün ilk yarısında Ethereum fiyatı 2.071 dolara çıkacak; ikinci yarıda fiyat 466$ ekleyecek ve yılı mevcut fiyatın %59’u olan 2.537$’dan kapatacaktır.

Ripple (XRP) tahminleri

En son uzun vadeli tahmine göre, Ripple fiyatı 2032’nin sonunda 1 dolara ulaşacak.

xrp ripple tahminleri

Ripple fiyatı 2023’te 0,3386 dolardan başladı. Bugün, Ripple 0,3776 dolardan işlem gördü, yani fiyat yılın başından bu yana %12 arttı. 2023’ün sonunda öngörülen Ripple fiyatı 0,49$ ve yıldan yıla değişim %45 arttı. Bugünden yıl sonuna kadar artış: +%30. 2023’ün ortasında, 1 Dalgalanma başına 0,46 Dolar görmeyi bekliyoruz. 2024’ün ilk yarısında Ripple fiyatı 0,64 dolara çıkacak; ikinci yarıda fiyat 0,01 $ kaybedecek ve yılı 0,63 $’dan kapatacak, bu da mevcut fiyatın +%67’si.Kaynak: Donanım Haber, BITCOIN PRICE PREDICTION 2023 – 2025 – 2030 (coinpriceforecast.com)

ChatGPT’den Bitcoin için dikkat çeken tahmin!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.