Eşyaların ortadan kaybolduğu evdeki gizem çözüldü!

ABD’de eşyalarının kaybolduğunu fark eden bir kişinin evinin çatı katında davetsiz bir misafirin yaşadığı ortaya çıktı.

Eşyaların ortadan kaybolduğu

Washington eyaletindeki Seattle şehrinde polisler, kimliği paylaşılmayan ev sahibinin pazartesi günü yaptığı hırsızlık ihbarı üzerine harekete geçti.

Ev sahibi aralarında pasaport, saat ve cüzdanının bulunduğu, toplamda 3 bin dolar değerindeki eşyalarının çalındığını söyledi. Ayrıca sigara içmemesine rağmen evinde duman kokusu aldığını da belirtti.


Polis olay yerinde yaptığı incelemelerde çatı katında bir yatak, uyuşturucu malzemeleri ve yarısı yenmiş bir yemek buldu. Güvenlik görevlileri, burada yaşayan kişinin geri geleceğini söyleyerek evden ayrıldı.

Ertesi gün ihbar üzerine tekrar eve gelen polisler, çatı katında saklanan 24 yaşındaki Daniel Tomoiaga’yı tutukladı.

Polisten yapılan açıklamada, Tomoiaga’nın üzerinde 30 dolar nakit para, metamfetamin ve 11 adet fentanil hapı bulunduğu bildirildi.

Hakkında hırsızlıktan ve uyuşturucu bulundurma suçundan hukuki işlem başlatılan Tomoiaga, 25 bin dolar kefaletle Snohomish County hapishanesinde tutuluyor.


Kaynak: Independent Türkçe, Fox NewsInsider

Cinayeti aydınlatan sanal asistan Alexa gündem oldu


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.