Kaptan vapurda köpek olduğu gerekçesiyle sefer yapmadı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Şehir Hatları A.Ş’nin saat 09.15’te yapılması planlanan Kadıköy-Beşiktaş seferi, vapura sokak köpeği girdiği gerekçesiyle yapılmadı. Yolcular duruma tepki gösterdi.

vapurda köpek

Video aşağıda – Kaptan vapurda köpek olduğu gerekçesiyle sefer yapmadı, yolcular isyan etti!

Birgün’ün aktardığına göre; Kadıköy’den Beşiktaş’a gitmek üzere vapura binen yolcular, vapur saatinde kalkış yapmayınca yetkililerden bilgi almak istedi. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, gemi kaptanı Cüneyt Alpdoğan vapura binen köpeği bahane ederek kalkış yapmadı. Kaptan Alpdoğan “köpek inmediği sürece kalkış yapmayacağını” söyledi.


Vapurdaki yolcular duruma tepki göstererek, hayvanın çipli ve aşılı olduğunu belirttiler.

Tepki gösterilmesi üzerine yetkililer tarafından vapurda anons yapıldı. Anonsta, “Gemideki sahipsiz köpek nedeniyle sefer alınamamaktadır. Gemimiz boş olarak hareket edecek, gemide yolcu kalmaması rica olunur” denildi.

“Nedir bu köpek düşmanlığı?”

“Nedir bu köpek düşmanlığı?” diyerek tepki gösteren yolcular inmekte direnirken, köpeğin belediye tarafından bakıldığını ve kaptanı şikayet edeceklerini söyledi.

Saat 09.15’te yapılması planlanan sefer yapılmazken, gemi sonraki sefer saatinde kalkış yaptı.

ŞEHİR HATLARI: SÜREÇ DETAYLARI İLE TETKİK EDİLİYOR

Şehir Hatları’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Hayvan DostuŞehir Hatları politikamız gereği sürecin detayları ile tetkik edildiği” belirtildi.


İşte o görüntüler:

Betona su katılmasına itiraz eden kontrol mühendisini dövdüler


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.