Tarikat üyeleri kilisenin yardım çadırından rahatsız oldu

Hatay’da bir kilise tarafından kurulan yardım çadırının faaliyetlerinden rahatsız olan tarikat üyeleri: “Bize güler yüzle yaklaştılar, yemek teklif ettiler. Her sabah çevreyi falan temizlik yapıyorlar, özel eğitilmiş bunlar.”

tarikat üyeleri

Video aşağıda – Hatay’da tarikat üyelerinin kilise tarafından kurulan yardım çadırının faaliyetlerinden rahatsız olması dikkat çekti.

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası herkes yardıma koştu. Hatay’da depremzedelerin kaldığı bölgeye yardım çadırı kuran bir kilise bölgedeki vatandaşlara din ayırt etmeden yemek dağıttı.


Hatay’da bir kilise tarafından kurulan yardım çadırının faaliyetlerinden rahatsız olan tarikat üyeleri: “Bize güler yüzle yaklaştılar, yemek teklif ettiler. Her sabah çevreyi falan temizlik yapıyorlar, özel eğitilmiş bunlar.” ifadelerini kullandı.

Tarikat üyeleri rahatsız oldu

Dijital Gaste’nin yayınladığı videoda sarıklı ve cübbeli şahıslar şunları söyledi.

“Karşımızda bir kilise çadırı var sabahları ayin de yapıyorlar. Yanlarına gittik elimizi öpecek derecede mütevazi davranıp insanları kendilerine çekmek için olanca gayreti gösteriyorlar. Her sabah çevrede temizlik yapıp sürekli yemek teklif ediyorlar. Özel eğitilmiş kilisenin elemanları insanlara çok yumuşak davranıp kendilerine çekmeye çalışıyorlar. O yüzden bizim burada olmamız lazım. Hocalarımız buraları boş bırakmasın.”


İşte o görüntüler:

Gözaltına alınan Prof. Övgün Ahmet Ercan’a yurt dışı çıkış yasağı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.