Canan Kaftancıoğlu’ndan İstanbul sonuçları açıklaması: Sandıkların yüzde 40’ı açıldı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’da sandıkların yüzde 40’ının açıldığını ve Kılıçdaroğlu’nun oy oranının yüzde 51 olduğunu, Erdoğan’ın ise 43,91 olduğunu açıkladı.

canan kaftancıoğlu

Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Şu anda bizim kendi sistemimizde, yani kendi ıslak imzalı tutanaklarımızla İstanbul’da sandık sonuçlarının yüzde 40’ına ulaşmış durumdayız.


Buna göre:

  • Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 51
  • Recep Tayyip Erdoğan yüzde 43,91
  • Sinan Oğan yüzde 4,37
  • Muharrem İnce 0,29

Türkiye geneline dair yorum yapmayacağım takdir edersiniz ki. Ama şunu söyleyebilirim, gördüğüm kadarıyla sandıklar açılmaya başladıkça Kılıçdaroğlu yüzde 50’yi zorluyor gibi.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’tan Anadolu Ajansı açıklaması


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.