Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’tan Anadolu Ajansı açıklaması

Ekrem İmamoğlu: Anadolu Ajansı’nın itibarı sıfırın altındadır. Hiçbir muteber tarafı yoktur. Vatandaşlarımızın asla itibar etmemeleri buradan özenle bildiriyoruz.

ekrem imamoğlu

SON DAKİKA – Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’tan Anadolu Ajansı açıklaması

Ekrem İmamoğlu:


Ne yazık ki her seçimde gördüğümüz manzarayı yine yaşıyor durumdayız. Yine bir Anadolu Ajansı vakası gündemde. Halbuki Anadolu Ajansu 2009 31 Mart seçimleri itibariyle bitkisel hayata girmiştir ve o bitkisel hayattan çıkması için bizim iktidarımızı beklemektedir.

Anadolu Ajansı’nın itibarı sıfırın altındadır. Hiçbir muteber tarafı yoktur. Vatandaşlarımızın asla itibar etmemeleri buradan özenle bildiriyoruz.

Özellikle 2-2,5 saat veri verdikten sonra İstanbul’daki gerçek sayıları görünce veri akışını kesen bir Anadolu Ajansı ve yöneticileri bizim için yok hükmündedir.

Anadolu Ajansı dün hem bizlerin hem saygıder Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasında, devlet kurumumuz olmasına rağmen hiçbir misyonu hiçbir görevi kendilerine yüklememiş, onlarla ilgili bir beklentimizin olmadığını aslında ima etmiş durumdayız.

Devletimizin her görevlisine olan inancımızı belirtirken, Anadolu Ajansı’na olan inancımızın asla olmadığı ortadadır.

2015 seçimlerinde yine Anadolu Ajansı ne hikmetse yine yüzdee 65 ile Sayın Erdoğan’ı önde başlatıyor ve o seçim yüzde 40’la bitiyor. Yani yüzde 25 farkla bir algı yönetiyor Anadolu Ajansı. 2015 Kasım ayında yüzde 75 ile başlıyor, yüzde 49’la bitiriyor yaklaşık 26 puan. Yine 2018’de yüzde 67’lere varan oranla başlıyor, yüzde 67’lere varan oranla başlıyor, yüzde 52 ile bitiriyor. Yine 15 puana yakın bir düşüşle sonuçlanıyor. 2019’da ise gücü yetmiyor buna ve ekranları kapatıyor.

Şimdi bu oranlara baktığımızda biz şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu bu akşam ülkemizin Cumhurbaşkanı olarak ilan edilecektir ve buna inanıyoruz. Veriler itibariyle bunun ilan edilmesi şu an için erken.

Mansur Yavaş: Kemal Kılıçdaroğlu öndedir


Mansur Yavaş: Bizim elimizdeki yüzde 23,87 net açılan sandık oranına göre Kemal Kılıçdaroğlu şu anda öndedir. İnşallah 1. turda tamamlayacağız.

Gündem


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.