Yöneylem’den son anket: İnce oyları Oğan’a kaptırdı!

Yöneylem Araştırma’nın nisan sonunda düzenlediği anketin sonuçlarına göre, oyunu cumhurbaşkanlığı seçiminde Muharrem İnce’ye vermeyi düşünen katılımcıların bir bölümü tercihini Sinan Oğan’dan yana değiştirdi.

yöneylem anket

Künye: Anket, 27-30 Nisan arasında 27 ilde 2 bin 594 kişiyle bilgisayar destekli telefon görüşmeleriyle (CATI) düzenlendi. Anketin güven aralığı yüzde 95 ölçülürken, hata payının da +/- 1,9 olduğu belirtildi.

Yöneylem’in açıkladığı sonuçlara göre Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bir önceki ankete göre yaklaşık 3 puan oy kaybederek, ata ittifakının cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın gerisine düştü.


Millet ittifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oylarında kayda değer değişiklik gözlemlenmezken, sonuçlara göre seçimin ikinci tura kalacak.

Milletvekili seçim anketi:

anket

Kararsızlar dağıtıldığında anket sonuçları şöyle:

anket

1. tur anket sonuçları:

Ankette kararsızlar dağıtıldıktan sonra çıkan sonuçlar şöyle:

1. tur

 • Kemal Kılıçdaroğlu: Yüzde 48,6
 • Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 42,5
 • Sinan Oğan: Yüzde 5,2
 • Muharrem İnce: Yüzde 3,7

Önceki anket nasıldı?

akp chp 14 mayıs

Yöneylem’in bir önceki Cumhurbaşkanlığı seçim anketinde çıkan sonuçlar şöyleydi:

 • Kılıçdaroğlu: Yüzde 44,1
 • Erdoğan: Yüzde 39
 • Muharrem İnce: Yüzde 5,1
 • Sinan Oğan: Yüzde 2,5
 • Kararsız: Yüzde 6,5
 • Oy kullanman: Yüzde 2,7

Kararsızların dağıtıldığı anket sonucuysa şöyle:

 • Kılıçdaroğlu: Yüzde 48,6
 • Erdoğan: Yüzde 43
 • Muharrem İnce: Yüzde 5,6
 • Sinan Oğan: Yüzde 2,8

Seçim anketi: Kılıçdaroğlu yüzde 50’ye çok yakın; Oğan, İnce’yi geçti


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.