Dış görünüşü puanlayarak eşleştirme yapan yapay zeka sohbet robotu!

“Sizi aşan” insanlar tarafından reddedilmekten bıktıysanız, yeni bir çevrimiçi araç sonunda size doğru eşleşmeyi sağlayabilir. Hot Chat 3000 isimli bu yapay zeka sohbet robotu dış görünümünüzü puanlayarak çöpçatanlık yapıyor.

hot chat 3000

Hot Chat 3000, dış görünüşünüzü puanlamak ve sizi benzer çekicilik derecesine sahip kişilerle eşleştirmek için yapay zeka kullanan tuhaf bir çevrimiçi sohbet odası.

Sohbet odası, çalışanları arasında Wordle yaratıcısı Josh Wardle’ın da bulunduğu New York merkezli bir ABD sanat kolektifi olan MSCHF tarafından oluşturuldu.


MSCHF’ye göre, sohbet odasının çekicilik derecelendirmeleri, ChatGPT’den sorumlu şirket OpenAI tarafından eğitilen büyük bir makine öğrenimi modeli tarafından belirleniyor.

MSCHF, 91. ürünü olan Hot Chat 3000’i Instagram sayfasında yayınladığı “sahte” bir “dalga geçme” haberiyle duyurdu.

Videodaki muhabir, “Hot Chat 3000, bir kişinin çekiciliğini değerlendirmek ve sohbet odasında kendisiyle eşit çekicilik derecesine sahip kişilerle eşleştirmek için gelişmiş yapay zeka kullanıyor” diyor.

Hot Chat 3000 nasıl kullanılır?

Hot Chat 3000 sayfasına geldiğinizde, “Şimdi Sohbet Et/Chat Now” seçeneğine tıklamanız ve ardından bir fotoğrafınızı çekmeniz veya yüklemeniz gerekiyor. Yapay zeka, gönderilen fotoğrafa göre çekicilik seviyenizi değerlendiriyor ve bir ila 10 arasında bir puan veriyor.

Bu nedenle fotoğrafınız ne kadar iyi olursa, iyi bir puan alma olasılığınız da o kadar artıyor. Çekicilik seviyeniz değerlendirildikten sonra, YZ sizi aynı puan dilimindeki biriyle eşleştiriyor; bu kişi kadın ya da erkek olabilir.


Bir erkek katılımcı güneş gözlüğü takmanın çekicilik puanınızı sekize kadar yükselttiğini söylüyor, ancak bunun gerçekten işe yarayıp yaramadığı ise belli değil.

33 yıl önce aldığı sınırsız uçak bileti ile dünya turu yaptı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.