33 yıl önce aldığı sınırsız uçak bileti ile dünya turu yaptı

ABD’li Tom Stuker, 1990’da 290 bin dolara satın aldığı “sınırsız uçak bileti” ile yılın neredeyse 250 gününü havada geçiriyor ve dünyayı geziyor. 100’den fazla ülkeye giden ve inanılmaz bir rekora imza atan adam, 1990’da aldığı bilet için “Hayatımın en iyi yatırımı” diyor.

uçak biletiyle dünya

ABD’li Tom Stuker, 1990’da 290 bin dolara satın aldığı “sınırsız uçak bileti” ile dünyayı gezdi.

New Jersey’de yaşayan Stuker, 1990’da United Airlines şirketinden sınırsız uçak bileti satın aldı. Bu sayede 100’den fazla ülkeye giden adam, 33 yılda toplamda 370 milyon kilometrelik yolculuğunu sağlayan sınırsız bileti “Hayatımın en iyi yatırımı” diye niteledi.


365 günde 373 uçuş yaptı

69 yaşındaki Stuker, sadece 2019’da 373 defa uçtuğunu anlatarak bugünün parasıyla 2019’daki uçak yolculuklarının yaklaşık 2,5 milyon dolara mal olacağını kaydetti.

Sınırsız uçuş hakkını sonuna kadar kullandığını anlatan Stuker, Simple Flying sitesine göre 2009’da 8 milyon kilometre sınırını, 2019’daysa 16 milyon kilometre sınırını aşarak kırılması zor bir rekora imza attı.

stuker

Tom Stuker, 1990’da United Airlines’ın sınırsız uçuş hizmetinden yararlanan ilk kişiydi.

Yolculuklarında Ay’a seyahatten birkaç kat daha fazla mesafeyi kateden adam için ABD basını “Padişahlar gibi yaşıyor” ifadelerini kullandı.

Sınırsız uçak bileti ile eşiyle 120 kez balayına çıktı

Stuker’ın dünyanın dört bir yanında lüks otel odalarında kaldığına, en lüks restoranlarda yemek yediğine dikkat çeken Washington Post, ABD’li adamın şansına da dikkat çekti.

sınırsız uçak bileti

Stuker bir defasında market zinciri Walmart’ın hediye çekleriyle tek günde 50 bin dolar para kazanmıştı. Ayrıca Seinfeld dizisinin bir bölümünde rol almak için katıldığı dernek açık artırmasını da kazanmıştı.

united airlines Yolculuklarının her zaman neşe dolu geçmediğini ifade eden Stuker, yılın neredeyse 250 günü havada olduğunu, uçuşlarda birçok kötü olaya, kalp krizine ve ölüme şahitlik ettiğini belirtti. Stuker, bazen günde birkaç defa uçak yolculuğu yaptığını ve günlerce havalimanında sandalyelerde uyuduğunu anlattı.

sınırsız uçak bileti


Yine de uçuş tutkusunu kaybetmediğini kaydeden adam, eşiyle 120 defa balayına çıktığını da ifade etti.

Kapadokya’da balon turu: Yabancılar biniyor, Türkler izliyor!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.