Japon otomotiv devi, uçan arabalar için düğmeye bastı

Japon teknoloji devi Suzuki, uçan arabalar üretebilmek adına yeni bir ortaklığa imza attı. İlk model, kısa bir süre sonra tanıtılacak.

SkyDrive uçan araba

Gün geçtikçe gelişen uçan otomotiv sektöründe yer alıp zirvede konumlanmak isteyen otomobil üreticisi, Japon startup şirketi SkyDrive ile bir anlaşma imzaladı.

Güçlerini birleştiren iki devin imzasıyla birlikte başlayan süreç, Suzuki Group’un Japonya merkezinde yer alan fabrikasında sürdürülecek. Çalışmalar neticesinde geliştirilecek ilk modelin 2024 yılının bahar aylarında üretilmesi bekleniyor.


Yenilikçi Japon devinin yaptığı anlaşma neticesinde SkyDrive, şirketin uçan araç üretimini sağlayan yan kuruluşu olarak görev yapacak. Geliştirilen araçların üretimi ve yenilenmesi noktasında Suzuki ile ortaklaşa hareket edecek Japon startup şirketi, Suzuki’nin sağladığı sermaye ve kendisinin sektör tecrübesiyle başarılı işlere imza atacak.


İş birliği yapmak üzere ilk defa 2022 yılının başlarında bir araya gelen iki şirketin ortaklık görüşmelerine devam ettiği biliniyordu. Söz konusu görüşmeler neticesinde kararlaştırılan ortaklığın uzun süre devam etmesi bekleniyor. Çalışmalara hızlı bir şekilde başlayan devin 3 kişilik bir kapasiteye sahip 13 metrelik ilk modelinin, ilerleyen günlerde tanıtılması bekleniyor.

Skoda Türkiye CEO’sundan çalışanlarına 25 maaş ikramiye


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.