Skoda Türkiye CEO’sundan çalışanlarına 25 maaş ikramiye

Skoda Türkiye distribütörü Yüce Auto A.Ş patronu Ahmet Yüce, Kurban Bayramı için çalışanlarına 25’er maaştan fazla ikramiye vereceğini açıkladı. Aynı şirket geçen sene de bu kararı vermişti.

skoda türkiye

Skoda Türkiye distribütörü Yüce Auto A.Ş patronu Ahmet Yüce geçen yıl tüm çalışanlarına 25 maaş ikramiyesi vermişti. Yüce bu yıl da 25 maaştan fazla ikramiye vereceğini açıkladı.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) 10.100-10.400 TL’lik asgari ücret teklifine Yüce Auto-Skoda patronu Ahmet Yüce sitem ederek, özel sektöre seslendi.


“Çalışanlar için pazarlık yapılmasını kınıyorum”

Otomobil gazetecisi Emre Özpeynirci’ye konuşan Yüce Auto patronu “İşverenlerin bunu çalışanlarına nasıl reva gördüğünü anlamıyorum. Bunun pazarlığı yapılır mı! Çalışanlar bizim ailemiz. Onlar sayesinde kazanıyorsak paylaşmayı bilmeliyiz.

TİSK’in teklifinden hiç memnun değilim, kınıyorum. Her şeyi devletten beklememek lazım, devlet de zaten gerekenleri yapıyor.

“Çalışanın hakkını koruyacaksınız”

Sesini çıkartmayan büyük grupları, özel sektörü de gerçekten anlamıyorum. Kardeşim çalışanın hakkını koruyacaksınız. Ben konuşuyorum çünkü onlar bizim ailemizin ferdi ve haklarını savunuyorum. Bakıyorum bu konuda biz ve Doğuş’tan başka öne çıkan da yok.” diye konuştu.

25 maaştan fazla ikramiye verilecek

Ahmet Yüce’ye 2022 yılında verilen 25 maaş ikramiyesi sorusu da soruldu. Özpeynirci’nin bu sorusuna Yüce, “Tabi ki vereceğiz, hatta fazlasını bile. Her zaman çalışma arkadaşlarımın yanındayım, diğer şirketler de bunu yapmalı.” şeklinde cevap verdi.


Ahmet Yüce, en düşük işçisine asgari ücretin üzerinde maaş veriyor. Yüce’nin bu sene çalışanlarına maaşlara ek olarak en az 375 bin liralık ikramiye yapması tahmin ediliyor. Ödemeler tek seferde yapılacak.

En düşük emekli maaşı kaç lira olacak?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.