POS Başvurusu Nereden Yapılır?

POS başvurusu insanların kartla ödeme alışkanlığı edinmesi ile şirketlerin çok fazla ihtiyaç duydukları süreçler arasında yer alır. POS başvurusu yapacak olan şirketlerin POS türüne uygun olacak şekilde gerekli banka şubelerine evrakları hazırlaması ve belgeleri sunması gerekir. Gerekli süreç tamamlandıktan sonra POS ile ödemeler alınmaya başlar. Online olarak başvurmak isteyen müşterilerin ise bankaların mobil uygulamaları veya web siteleri üstünden başvuru formlarını tamamlaması yeterlidir.

POS Başvurusu

POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

POS başvuru yapmak için banka şubelerine gidilir ve burada gerekli evraklar hazırlandıktan sonra işlemler başlar. Bazı bankalarda başvuru için şubeye gitmeye gerek yoktur ve kişiler şubeye gitmeden internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı aracılığı ile süreci takip edebilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Online olarak başvurmak isteyen müşterilerin ise bankaların mobil uygulamaları veya web siteleri üstünden başvuru formlarını tamamlaması yeterlidir.

Şubeden başvuracak müşteriler için bir bankanın üye işyeri olmanız durumunda istenecek belgeler daha az olabilir. O nedenle detaylar için banka müşteri temsilcisi ile iletişime geçilmelidir.

Akbank POS Başvuru Kampanyaları

Akbank POS başvuru kampanyaları arasında çeşitli paketler müşterilere sunulur. Müşteriler şirketlerine uygun olan kampanya paketlerine bakar ve daha sonra tercihlerini yaparlar. Uygun komisyon oranları ile ödeme yöntemi belirlerler.

İndirimli POS paketi içerisinde üye işyerlerinin indirimli komisyon oranlarından yararlanmasını sağlayan birçok seçenek yer alır. Üye iş yerinin indirimli oranlardan yararlanması için belirtilen tutarda harcama yüzdesini tamamlaması gerekir.

Bazı müşterilerin birkaç tane işyeri olabilir. Ancak indirimli POS paketi bir müşteriye ait yalnızca bir tane üye işyerine uygulanır. Birden fazla işyeri için kampanya uygulanmaz. İşyerinde kullanılan farklı sayıda terminal olabilir. Terminal sayısı kampanyayı olumsuz etkileyen detaylar arasında bulunmaz. Kaç tane farklı terminal olursa olsun hepsinin toplamı kampanyaya dahil edilir.

POS cihazı başvurusu yaptıktan sonra kullanılan cihazın güvenle korunması da önemlidir. O nedenle Akbank POS sigortası hizmetine bakabilirsiniz. Sigorta kapsamında hırsızlık, yangın, düşme ve kırılmaya karşı sigorta seçenekleri bulunur. Yaşanabilecek bir olumsuzluk durumunda sigorta kapsamında size sunulan hizmetleri inceleyerek karar verebilirsiniz.

POS başvurusu sırasında ve sonrasında doğru desteği almak her zaman önemlidir. Akbank POS müşteri hattı sayesinde tüm süreçler hakkında merak ettiğiniz soruları çözebilir, gerekli olan desteği alabilirsiniz.

Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.