ABD Kongresindeki UFO itirafları dünyayı şoke etti!

ABD Kongresi’nde “tanımlanamayan uçan cisim” (UFO) ve “tanımlanamayan hava olguları” (UAP) diye bilinen gizemli olaylarla ilgili halka açık bir oturum düzenlendi.

abd UFO itirafları

Video aşağıda – ABD saatiyle çarşamba günü (26 Temmuz) düzenlenen oturumda orduda görev almış 3 istihbarat yetkilisi tanık olarak ifade verdi ve yankı uyandıran iddialar ortaya attı.

Bu iddialardan biri de ABD’nin UFO kalıntıları topladığı ve bu nesnelerin birinden “insanlara ait olmayan organik canlı bileşenleri” çıktığı ifadesiydi.


Söz konusu iddia 14 yıl istihbarat görevlisi olarak çalışan David Grusch’tan geldi.

Grusch, ABD’nin tanımlanamayan nesneleri kapsayan bir enkaz toplama programı olduğunu ve bu programın onlarca yıldır devam ettiğini ileri sürdü.

Eski istihbaratçı, dünya basınında uzun süredir “UFO ifşacısı” diye anılıyor. Grusch haziran ayından beri ABD yönetiminin Kongre’den “insan yapımı olmayan” araçlara dair kanıtları gizlediğini iddia ediyor.

Öte yandan eski istihbaratçı, insan dışı varlıkların kanıtlarını hiç bizzat görmediğini ama bunların gerçek olduğuna inanmasına yetecek kadar çok program mensubuyla görüştüğünü söylüyor.

Şiddet iddiaları ortalığı karıştırdı

Grusch ayrıca, 2023’e kadar Pentagon’un bünyesi altında UAP analizleri yaptığını ama hükümetin gizli UFO programlarına erişme isteğinin reddedildiğini söylüyor.

İfşalarının ardından “çok acımasız” misillemelerle karşı karşıya kaldığını iddia eden Grusch, hükümetin UFO’larla ilgili bilgileri gizleme çabaları kapsamında bazı kişilerin “zarar gördüğünü ve yaralandığını” iddia etti.

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Tim Burchett, ifşacıya dünya dışı teknolojiyi örtbas etme veya gizleme çabalarında zarar gören veya yaralanan kişiler hakkında herhangi bir kişisel bilgisi olup olmadığını sordu. Grusch, “Evet” yanıtını verdi.

Burchett, Grusch’a öldürülen birini duyup duymadığını da sordu. Tanık bu soruya, “Ben bu bilgiye sahip kişileri ilgili makamlara yönlendirdim” yanıtını verdi.

Pentagon’un inkarı

Grusch’ın Kongre oturumunda verdiği ifadenin ardından açıklama yapan Pentagon yetkilileri ise iddiaları yalanladı.

Yapılan açıklamada, “Dünya dışı materyallerin bulundurulmasıyla ilgili herhangi bir programın geçmişte veya şu anda var olduğuna dair iddiaları doğrulayacak, teyit edilebilir bir bilgi yok” ifadeleri yer aldı.

İddialarla ilgili şüpheler devam ediyor

Öte yandan bazı yorumcular Grusch’ın ifadelerine ikna olmadı ve Kongre’deki tutumunu sorguladı. Zira ifşacı, bu oturumdan önce medya kurumlarına verdiği röportajlarda daha açık sözlü görünüyordu.


Örneğin haziranda NewsNation’a verdiği röportajda, hükümetin “futbol sahası büyüklüğünde” bir uzaylı aracını ele geçirdiğini iddia etmişti. Fransız gazetesi Le Parisien’e verdiği bir başka röportajda ise yetkililerin elinde çan benzeri bir uzay aracı olduğunu öne sürmüştü.

Ancak Kongre’deki oturumda güvenliği gerekçe göstererek bu iddiaların ayrıntılarına girmek istemedi.

Hükümetin UFO çalışmalarını inceleyen gazeteci ve tarihçi Garrett Graff, “Grusch’ın UFO oturumuda en sansasyonel iddialarını tekrarlamak istememesi benim için çok ilginç” ifadelerini kullandı:

O iddialardan bahsederken çok dikkatli davranıyor gibi görünüyor.

Diğer tanıklar neler söyledi: “Şeffaf küreler var”, “Neredeyse her gün gördük”

Tanıklar arasında Grusch dışında ABD Donanması’nda pilot olarak görev yapmış Ryan Graves ve  eski donanma komutanı David Fravor yer aldı.

Graves görev sırasında gördüğü bir UFO’yu “şeffaf bir küre içinde koyu gri ya da siyah bir çekirdek” diye betimledi. Tanık ayrıca, “Askeri hava mürettebatı ve ticari pilotlar bu olaylara sıklıkla tanık oluyor” diye konuştu.

Fravor ise 2004 kışında Kaliforniya’da başka bir pilotla beraber denizin üzerinde süzülen oval bir nesne gördüğünü söyledi.

Söz konusu nesnenin çok hızlı hareket ettiğini ve gözden kaybolduğunu dile getiren tanık, sadece bir dakika sonra ilkinden epey uzak bir yerde yerde yeniden ortaya çıktığını savundu.

Fravor ayrıca, bu tür nesneleri Atlantik kıyılarında “en az birkaç yıl boyunca her gün” gördüğünü iddia etti.

UFO yasası mı çıkacak?

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Glenn Grothman, kapanış konuşmasında oturumu “aydınlatıcı” diye nitelendirdi. Grothman, bu oturumun ardından bir yasa tasarısının geleceğine inandığını ekledi:

Açıkçası, birçoğumuzun daha gizli bir ortamda bazı cevaplar almayı dört gözle bekleyeceğini düşünüyorum. Buradan bir kanun çıkacağını tahmin ediyorum.


NASA da önceki aylarda tarihinde ilk kez UFO ve UAP’lerle ilgili bir basın toplantısı düzenlemişti. Toplantıda geçen yıl bir insansız hava aracı tarafından Ortadoğu’da kaydedilen ve gizemli bir cismi gösteren görüntüler izletilmişti. Gümüş, metalik nesnenin havada süzüldüğü görüntüler büyük yankı uyandırmıştı.

Astroloji: 28 Temmuz Merkür Başak transiti burç yorumları


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.