İstanbul’da ‘Park Et, Devam Et’ uygulaması başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentteki trafik sorununu çözmek için ‘Park Et, Devam Et’ projesini uygulamaya alacak. İlk uygulama Tarihi Yarımada’da.

park et devam et

İBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın “İstanbul Geneli Park Et Devam Et Sistemi” uygulaması, bugün itibariyle başladı.

Trafik yoğunluğunu ve özel araç kullanımını azaltıp toplu taşımayı teşvik etmeyi amaçlayan projenin ilk uygulaması, Tarihi Yarımada’da yapılacak.


Bu kapsamda, Yenikapı Etkinlik Alanı’ndaki İSPARK otoparkından Tarihi Yarımada’nın merkezine ring otobüs hattı (PD1) hizmet verecek.

ibb pede Son durak Kapalıçarşı

Hat üzerinde Yenikapı, Laleli, Nişanca, Beyazıt-Kapalıçarşı durakları bulunuyor.

Bölgeye ulaşmak isteyen esnaf ve ticari işletmelerin müşterileri başta olmak üzere Beyazıt-Kapalıçarşı bölgesine araçla gitmek isteyen herkes için alternatif bir ulaşım imkanı sağlanıyor.

ibb PD


Otopark ücretini İstanbulkart’la ödeyen araç sahipleri, PD1 ring hattından ücretsiz yararlanacak.

Havlu hareketi: Halkın denize erişimine yasak konulamaz!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.