PTT Kargo Nedir PTT Kargo Takip Etme

PTT Kargo, “Posta ve Telgraf Teşkilatı”nın kısaltması olarak bilinir ve posta hizmetlerinin yanı sıra kargo hizmetlerini de sunan bir kuruluştur. PTT, 2013 yılında TBMM tarafından kabul edilen bir tasarı ile “Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi” olarak faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır.

PTT Kargo takip

180 yılı aşkın bir süredir mektup ve posta hizmetleri sunan PTT, modern dönemin gereksinimlerine uyum sağlayarak PTT yurt içi ve yurt dışı kargo hizmetlerini de sunmaktadır. Bu sayede PTT, lojistik alanında tercih edilen önemli firmalardan biri haline gelmiştir.

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT kargo takip işlemi, hem gönderdiğiniz paketlerin hem de size yönelik gönderilerin durumu hakkında bilgi almanızı sağlar. PTT kargo sorgulama için size iletilen bilgilendirme mesajındaki PTT kargo takip numarasını kullanmanız yeterlidir. Bu sayede gönderilerinizin nerede olduğunu ve ne zaman teslim edileceğini öğrenebilirsiniz. PTT yurt içi kargo takibinin yanı sıra, PTT yurt dışı kargo takip işlemini de aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ShipEntegra üzerinden PTT Kargonuzun nerede olduğunu https://www.shipentegra.com/ptt-kargo-takip adresinden takip edebilirsiniz.

Yurt dışı kargo takip için PTT kargo takip numaranızı girip “Takip Et” butonuna tıklamanız yeterlidir. PTT kargo takip numaraları genellikle şu şekildedir: AP00769179550, 278939641984, KN1446883287 gibi. Ayrıca, PTT kargo takip numarasını ve barkod numarasını PTT yetkililerinden talep ederek de öğrenebilirsiniz.

Alternatif olarak, PTT kargo takip işlemini çağrı merkezini arayarak, Türkiye’nin resmi internet sayfası üzerinden veya en yakın PTT şubesinden de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer PTT kargo takip numaranıza erişemiyor veya bilmiyorsanız, kimlik bilgilerinizle çağrı merkezini arayarak PTT kargo takip numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz.

ShipEntegra Hakkında

ShipEntegra, Türkiye’den yurt dışına gönderi yapmayı planlayan herkes için kullanılabilir bir yazılım ve kargo hizmeti sunan bir platformdur. Özellikle gelişmiş yazılım hizmeti ile dikkat çeken ShipEntegra, işletmelerin siparişlerini tek bir ekrandan kolayca yönetmelerini sağlar. Lojistik hizmeti ise rekabetçi navlun teklifleri ile hızlı ve güvenli gönderimlerin alıcılarına ulaştırılmasını garanti eder.

ShipEntegra, uluslararası e-ticaretin sürekli gelişen dinamiklerini yakından takip ederek sistemlerini güncel tutar. Hedefi, kullanıcılarına en hızlı uyum sağlayabilecek sistemleri ve lojistik alternatiflerini sunmaktır.

Platformun sunduğu hizmetler oldukça geniştir. Özellikle e-ihracat ve mikro ihracat süreçlerini hızlandıran bir yazılım sunan ShipEntegra, evrak prosedürlerini azaltan fatura modülleri ve Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi (ETGB) işlemlerinde yardımcı olmasında dikkatleri üzerine çeker çeker. Ayrıca, Avrupa Birliği’nde geçerli olan IOSS sisteminden yararlanmayı kolaylaştıran hizmeti ile de öne çıkar.

Lojistik alanında da etkili olan ShipEntegra, uluslararası hava taşımacılığı yapan önemli firmalar ile iş birliği yaparak gönderim süreçlerini yönetir. Dropshipping yöntemiyle satış yapan kullanıcılar için özel çözümler sunan platform, Amazon FBA, erken takip numarası ve daha birçok hizmetle işletmelerin e-ihracat performansını artırma amacını taşır.

Kısacası, ShipEntegra, e-ihracat yapan işletmelere güvenilir, hızlı ve kapsamlı bir platform sunarak, uluslararası ticaretin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamayı amaçlar.

Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.