Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk’ın oğlu X’e hediye verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elon Musk’ın oğlu X’e futbol topu hediye ettiği anlar gündem oldu: “Topla arası iyi mi, pişşt, X, X”

erdoğan elon musk

Video aşağıda – Birleşmiş Milletler’in 78. Genel Kurulu’na katılmak için gittiği ABD’de giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elon Musk ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkevi’nde gerçekleştirilen görüşmeye kucağında çocuğu ile gelen Space X, Twitter ve Tesla’nın sahibi Elon Musk’ın oğluna futbol topu hediye etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Musk’a kendi yazdığı “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabının İngilizce versiyonunu da hediye etti.

Görüşmede ise ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk’tan Türkiye’de fabrika açmasını istedi.

Elon Musk’ın oğlunun ismi X Æ A-12. Elon Musk ve Kanadalı müzisyen Grimese’nin (gerçek adı Claire Boucher) çocuğu olan X Æ A-12’nin isminin ise anlamı uzun süre konuşulmuştu.

elon musk x

‘X’ matematikte bilinmeyen bir değişkeni temsil ederken, ‘Æ’ AI yani yapay zekanın Elfçe yazılışı ve çeşitli dillerde ‘aşk’ı simgeliyor. ‘A-12’ ise her ikisinin de savaşta şiddet içermeyen doğası nedeniyle hayranlık duydukları SR-71 uçağının öncüsüne atıfta bulunuyor. A-12’deki A harfiyse, Grimes’ın en sevdiği şarkı olduğunu söylediği Archangel’ın kısaltması olarak geçiyor.

erdoğan musk x

“Topla arası iyi mi?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Elon Musk’ın oğlu X Æ A-12’ye futbol topu hediye ederken, “Topla arası iyi mi, pişşt, X, X” dedi.


İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elon Musk’ın oğluna futbol topu hediye ettiği anlar:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekirse AB ile yolları ayırabiliriz


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.