Youtube’dan etkilenip vahşi doğada yaşamak isteyen 3 kişi öldü

Youtube’dan etkilenip vahşi doğada yaşamak isteyen 42, 41 ve 14 yaşlarındaki üç aile mensubu gıdasızlık ve soğuk sebebiyle öldü.

Youtube'dan etkilenip

Into The Wild filmini çoğumuz duymuşuzdur. Sean Penn’in 2 dalda Oscar’a aday gösterilen filminde vahşi doğada yaşamak isteyen Christopher McCandless’ın gerçek hayatı konu ediniyordu. Filmin sonunda ise Alaska’ya giden ve oldukça zayıflayan Christopher, yanlışlıkla zehirli otlardan da yiyince yaşamını yitiriyordu.

Benzer bir durum bu kez Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinde bir ailenin başına geldi. Üç kişiden oluşan grup vahşi doğada modern hayattan uzak yaşamak isterken yetersiz beslenme ve soğuk sebebiyle hayatını kaybetti.


Geçtiğimiz temmuz ayında ABD’nin Colorado eyaletindeki Gunnison Ulusal Parkı‘nda bulunan cesetlerin 41 yaşındaki Christine Vance, 42 yaşındaki kardeşi Rebecca Vance ve 14 yaşındaki oğluna ait olduğu belirlendi. NBC News’deki habere göre aile fertlerinin sadece sosyal medya videolarından etkilenerek bu bölgede yaşamaya karar verdiği ve daha önce kamp yapma ya da vahşi doğada yaşamla alakalı hiçbir tecrübelerinin olmadığı kaydedildi.

Yapılan otopside üç aile ferdinin de yetersiz beslendiği ve hipotermi (aşırı soğuk havaya maruz kalma) geçirdiği ortaya çıktı. Zira 14 yaşındaki erkek çocuğun hayatını kaybettiğinde sadece 18 kilo olduğu belirtiliyor.


Pandemi etkili oldu, sadece Youtube videolarından etkilendiler

Ölen maktullerden Rebecca Vance’ın üvey kardeşi Trevala Jara, kardeşinin Covid-19 sonrası dünyanın gidişatından endişelendiğini ve doğada yaşama kararını bu sebeple aldığını söyledi.

Rebecca Vance, kardeşi ve oğlunun vahşi doğada yaşamla alakalı hiçbir tecrübeleri yoktu. Yüzlerce Youtube videosu izleyen aile, bazı hazırlıklarda bulundu. Diğer aile fertleri bu duruma karşı çıktı ve yeterli tecrübeleri olmadığını söyledi. Hatta üvey kardeş Jara, üç kişilik gruba, aileye ait bir dağ evinde belli bir süre yaşamalarını ve vahşi doğada yaşamla ilgili tecrübe kazanmalarını istedi. Ancak Rebecca Vance ve diğer aile fertleri bu tavsiyeyi dinlemedi.


Aile fertlerinden Ekim 2022’den bu yana haber alınamıyordu. Ancak dağ yürüyüşü yapan bir grup yaklaşık 9 ay sonra temmuz ayında patika kenarında bir cesetle karşılaştı. Yakındaki çadırın içine bakan kampçılar, içeride 2 ceset daha olduğunu gördü ve hemen olayı polise bildirdi. (EuroNews)

İş çıkışı spora gidenler dikkat! En çok yağ yakılan zaman hangisi?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.