Apple’ın ilk katlanabilir cihazı, iPhone’dan daha büyük bir cihaz olabilir

Apple katlanabilir cihaz

Yakın zamanda ortaya çıkan yeni bir rapora göre Apple’ın en az beş yıldır çalıştığı ilk katlanabilir cihazı iPhone gibi bir akıllı telefon olmayabilir.

Teknoloji devlerinden Apple, Samsung’un öncülük ettiği katlanabilir cihaz piyasasına adım atmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan raporlara göre en az beş yıldır katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışan şirketin ilk katlanabilir cihazı ise bir akıllı telefon olmayabilir.

Apple’ın ilk katlanabilir cihazı daha büyük bir cihaz olabilir

DigiTimes tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Apple, ilk katlanabilir cihazını 2025 veya daha sonraki yıllarda piyasaya sürebilir ve bu cihaz bir iPhone olmayabilir. Zira rapora göre Apple, daha büyük bir katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bu da bir iPad veya MacBook olabaileceği anlamına geliyor.


Rapora göre en az iki flip-style tarzı katlanır cihazı üzerinde çalışan şirketin geçmişte, ekran sorunları nedeniyle katlanabilir cihazların geliştirilmesini duraklattığı ve Vision Pro ekibinin katlanabilir bir projeye kaydırıldığı yönünde bazı iddialar vardı. Son olarak yeni raporda da bahsedilen iddialara yer verilmesi bu iddiaları kuvvetlendirdi.


Kaynak: Donanım Haber

Google, saçma sonuçlar gösteren Gemini için özür diledi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.