Turkish Airlines Red: THY kırmızısı tanıtıldı

Turkish Airlines Red

Türk Hava Yolları (THY), renk otoritesi Pantone Renk Enstitüsü ile işbirliğinde oluşturulan “Turkish Airlines Red”i tanıttı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Türkiye’nin bayrak taşıyıcı hava yolunun, süregelen büyümesini ve küresel erişimini yansıtan önemli bir hamleyle logosunun ikonik kırmızı rengini ön plana çıkarmak amacıyla renk otoritesi Pantone Renk Enstitüsü ile işbirliği yaptığı belirtildi.

Bu işbirliğinin, hava yolunun istikrarlı yolculuğunda farklı bir adımı simgelerken, marka kimliğinin her geçen gün güçlendiğini vurgulamayı hedeflediği aktarılan açıklamada, “Turkish Airlines Red“in tanıtımının, hava yolunun Melbourne’e ilk uçuşunu gerçekleştirmesi ve uçuş ağını 6 kıtaya genişletmesi de dahil önemli kilometre taşlarına ulaşmaya devam ettiği bir dönemde gerçekleştiği kaydedildi.


Açıklamada, bu başarının, filosunun 450 uçağa ulaşmasıyla birleştiğinde THY’nın dünya çapında kültürleri, insanları ve destinasyonları birbirine bağlama konusundaki kararlılığının da altını çizdiği vurgulandı.

Bu başarıların özünü oluşturan “Turkish Airlines Red”in, hava yolunun dinamik yapısını ve Türk misafirperverliğinin sıcaklığını temsil ettiği belirtilen açıklamada, rengin, THY’nın benzersiz hizmet ve seyahat deneyimi sunmaya olan bağlılığını da vurguladığı aktarıldı.


Açıklamada işbirliğine ilişkin değerlendirmesine yer verilen THY İletişim Başkanı Rafet Fatih Özgür, şu ifadeleri kullandı:

“Türk Hava Yolları Kırmızısı‘nı oluşturmak için Pantone Renk Enstitüsü ile yaptığımız işbirliği, markamızın gelişiminde önemli bir dönüm noktası. Bu yeni renk, sadece görsel kimliğimizi geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda genişleyen küresel ayak izimizi ve filomuzun büyümesini de kanıtlıyor. Bu durum aynı zamanda, kıtaları birbirine bağlama konusundaki mükemmellik ve yenilikçilik anlayışımızın bir işareti.”

Pantone Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman ise “Türk Hava Yolları, uçuş ağını dünya çapında 130 ülkeye genişletirken, Turkish Airlines Red’in oluşturulmasında kendileriyle işbirliği yapmaktan büyük heyecan duyduk. Cesur tavrı ve öncü ruhuyla yeni deneyimlerin heyecanını vadeden bir kırmızı tonu olan Turkish Airlines Red, keşfedilmemiş olana doğru bir yolculuğa çıkma tutkumuzu uyandırıyor. Güçlü ve enerji dolu, dinamik bir kırmızı ton olan Turkish Airlines Red, ufkumuzu genişletiyor, kalplerimizi ve zihinlerimizi yaşamın bütünlüğüne açma arzumuzu harekete geçiriyor.” değerlendirmesinde bulundu.


Açıklamada, THY’nın zirveye uçmaya devam ederken eşsiz hizmet anlayışını ve kalitesini de “Turkish Airlines Red” ile tescillemiş olduğu kaydedildi.

İstanbul’a Uçak Bileti ile Ulaşım İpuçları


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.