Yazarlık başvurusu

Görev tanımı: Gündem ve belirlediğimiz/belirlediğiniz kategorilerde fikir ve haber yazıları yazmak.

Aranan nitelikler: Bilgi birikimi, yazı dilinde akıcılık, özgünlük, kritik düşünme ve analiz yeteneği, sorunları irdeleyerek çözüm üretebilme ve yayın prensiplerimize uyarak özenli yazı teslimi yapmak.

Katılımcı Yazarlık: Ayda en az 1 yazı teslim etmek.

Kıdemli Yazarlık: Ayda en az 3 yazı teslim etmek.

Başvuru için gerekli dosyalar:

▪ CV veya Özgeçmiş (Word)
▪ Yazar fotoğrafı (jpg, png)
▪ Kısa biyografi (Word)
▪ İki örnek yazı (Word)

Önemli bilgi: Aday kabul edilirse başvuruda gönderdiği örnek yazıları yayına girecektir. Dolayısıyla örnek yazıların en az 300 kelime ve aşağıdaki 2018 Yayın Dönemi kategorilerinden birine uygun olması, imla ve noktalama konusunda hatasız olması beklenmektedir. Blog, günce tarzında, belli bir konusu, odağı ve ana fikri olmayan örnek yazıları başvuruda dikkate alamıyoruz. Lütfen başvuru yapmadan önce Çalışma Prensipleri ve Yazar Rehberi‘ni okuyunuz ve buna uygun bir şekilde başvuru yapınız. İmla ve noktalama konusunda sorunlu başvurular otomatik olarak elenmektedir.

Başvuru irtibat: Başvurunuzu, yukarıda istenen dosyaları eksiksiz olarak editor@indigodergisi.com adresine “Yazarlık başvurusu” konu başlığıyla iletiniz. Başvurular her 2 ayda bir değerlendirmeye alınmakta; sadece uygun olan başvurulara yanıt verilmektedir.

Yazarlık Sözleşmesi: İndigo Dergisi’ne kabul edilen her yazar, Yazar Kullanıcı Sözleşmesi‘ni okuyup kabul etmiş sayılır. Bu sözleşmeye göre yazarlar, site kullanıcısı olup siteye içerik sağlayan üyelerdir. Herhangi bir ücret ödenmemektedir. Başvuru yapacak yazar adayı, bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Taahhüt: İndigo Dergisi’ne yazarlık başvurusu yapan her adayın, İndigo Dergisi Yazar Kullanıcı SözleşmesiYayın İlkeleri, Hukuki Şartları, Telif Hakları ve Kopyalama Kuralları ve Çalışma Prensipleri‘ni okuyup anlaması beklenir. Yazarlık başvurusunda bulunan adaylar, tüm bu kural ve koşullara uymayı taahhüt etmiş sayılır.

Başvurudan önce: Başvuru mailiniz de dahil olmak üzere teslim ettiğiniz yazılarda imla ve noktalama hataları bulunmadığından emin olunuz. Başvuru için tarafımıza göndereceğiniz örnek yazılarınızı Çalışma Prensiplerimize ve Yazar Rehberi‘mize uygun olarak düzenleyiniz. Eksik, hatalı ve yetersiz başvurulara geri dönüş yapılmayacaktır.

İndigo Dergisi 2018 yayın dönemi kategorileri:

Türkiye, Dünya, Dış Politika, Ekonomi, Bilim, Teknoloji, Sağlık, Beslenme, Spor, Eğitim, Kültür Sanat, Tarih, Yaşam, Gezi-Seyahat, Yaşam Tarzı, Trendler, Çevre, Çocuk, Pikoloji, İlişkiler, Kişisel Gelişim, Astroloji

Yazarlık başvurusu yapmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar

▪ Yazarlık pozisyonunda başvuru için gönderilen bilgi ve örnek yazılarda imla ve noktalama hatası bulunan veya eksik dosya gönderenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır. Word programı yardımıyla yazım hatalarınızı eksiksiz olarak düzelttikten sonra örnek yazılarınızı ve biyografinizi göndermenizi rica ederiz. (Not: Bilgisayarınızda Microsoft Word programı bulunmuyorsa Microsoft One Drive‘a giriş yaparak ücretsiz Word programı ile hatalarınızı düzeltebilirsiniz.)

▪ Başvuru yaparken lütfen hangi kategorilerde yazmak istediğinizi de belirtiniz. Yazarlık yapılacak kategori uzmanlık gerektiriyorsa; yazar adayının aldığı eğitimle doğru orantılı olması beklenmektedir. Birden çok kategoride yazı teslimi yapabilirsiniz.

▪ Başvuru için gönderilecek yazar adayının fotoğrafı, yayınlanacak derecede iyi kalitede olmalıdır. Vesikalık fotoğraf kabul edemiyoruz.

▪ İstediğimiz örnek yazı, yukarıda belirttiğimiz yazı kategorilerine, görev tanımına ve yazarda aradığımız niteliklere uygun olmalıdır. Blog, günlük, günce tarzında belli bir konusu, odağı ve ana fikri olmayan örnek yazıları ve bu nitelikteki başvuruları değerlendirmeye almıyoruz. Başvuran yazar adayının, İndigo Dergisi yayın kalitesine aşina, ilgili ve bilgi sahibi olmasını bekliyoruz.

▪ Başvuru yapmadan önce Çalışma Prensipleri ve Yazar Rehberi‘ni mutlaka okumanızı rica ediyoruz. Yayın prensiplerimize uygun olarak biyografinizi ve örnek yazınızı beklediğimiz kaliteye uygun hale getirebilirsiniz.

▪ Telefon veya sosyal medya aracılığıyla yazarlık başvurusu kabul etmiyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Yazarlara herhangi bir ücret ödüyor musunuz?

Hayır. İndigo Dergisi’nin yazarları, yasal olarak site kullanıcısı (içerik sağlayıcı) statüsünde değerlendirilmektedirler. Bir internet kullanıcısı, forum vb portalları nasıl bilgi paylaşımı amacıyla kullanıyorsa, İndigo Dergisi de aynı statüde değerlendirilmektedir.

Soru: Önceden başka mecralarda yayınlanmış yazılarımın İndigo Dergisi’nde yayınlanmasını istiyorum. Bu mümkün mü?

İndigo Dergisi’nin özgünlüğünün korunması açısından, önceden başka dijital mecralarda yayınlanmış yazıları kesinlikle yayınlamıyoruz. Yeniden düzenlenmiş kapsamlı içeriklerle ilgili editöre danışmanızı rica ederiz.

Soru: İndigo Dergisi’nin hedef kitlesi ve okuyucu istatistikleri nedir?

İndigo Dergisi A, AB ve C+ grubu, 25-45 yaş arası ziyaretçiden oluşmaktadır. Türkiye’nin en çok tıklanan haber siteleri arasındadır. 3 ila 4 milyon arası sayfa gösterimi almaktadır.

İndigo Dergisi Yazarlık Başvuru sayfası. Yayın İlkeleri, Çalışma Prensipleri, koşullar, kariyer, yazarlık başvurusu, köşe yazarları, şartlar