Yazarlık başvurusu

Duyuru: Yazarlık kabullerimiz bu dönem için geçici olarak kapalıdır.

Yazar kullanıcısında aranan nitelikler: Bilgi birikimi, yazı dilinde akıcılık, özgünlük, kritik düşünme ve analiz yeteneği, sorunları irdeleyerek çözüm üretebilme ve yayın ilkelerimize uyarak özenli yazı teslimi yapmak. Ayda en az 1 yazı teslim etmek.

Başvuru için gerekli dosyalar:

▪ CV veya Özgeçmiş (Word)
▪ Yazar fotoğrafı (jpg, png)
▪ Kısa oto/biyografi (Word)
▪ İki örnek yazı (Word)

Yazar başvurusu nasıl yapılır?

Başvuru irtibat: Başvurunuzu, yukarıda istenen dosyaları eksiksiz olarak [email protected] adresine “Yazarlık başvurusu” konu başlığıyla iletiniz.

Başvuru yapmadan önce okuyun:

Aşağıdaki bilgileri okumadan lütfen başvuru yapmayınız!

1- Aday kabul edilirse başvuruda gönderdiği örnek yazıları yayına girecektir. Örnek yazıların en az 300 kelime olması beklenmektedir. Blog, günce tarzında, belli bir konusu, odağı ve ana fikri olmayan örnek yazıları dikkate almıyoruz.

2- İndigo Dergisi’nin 3 milyonu aşkın ziyaret aldığını, teslim edilecek yazıların büyük bir kitleye ulaşacağının bilincinde olarak; başvuru mailiniz de dahil olmak üzere teslim ettiğiniz yazılarda imla ve noktalama hataları bulunmadığından kesinlikle emin olunuz.

3- Başvuru için tarafımıza göndereceğiniz örnek yazılarınızı Çalışma Prensiplerimize ve Yazar Rehberi‘mize uygun olarak düzenleyiniz.

4- Başvuru değerlendirmesi: Başvurular ayda bir toplu değerlendirmeye alınmakta; sadece uygun olan başvurulara yanıt verilmektedir. İndigo Dergisi’nin yayın kalitesi ve formatına uygun olmayan başvurular reddedilmektedir. Başvuruda eksik bilgi, temel imla ve noktalama hataları (başvuru maili dahil), adayda verdiği bilgilerle ilgili yetkinlik bulunmaması doğrudan ret sebeplerindendir.

5- Yazarlık Sözleşmesi: İndigo Dergisi’ne kabul edilen her yazar, Yazar Kullanıcı Sözleşmesi‘ni okuyup kabul etmiş sayılır. Bu sözleşmeye göre yazarlar, site kullanıcısı olup siteye içerik sağlayan üyelerdir. Herhangi bir ücret ödenmemektedir. Başvuru yapacak yazar adayı, bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

6- Taahhüt: İndigo Dergisi’ne yazarlık başvurusu yapan her adayın, İndigo Dergisi Yazar Kullanıcı SözleşmesiYayın İlkeleri ve Çalışma Prensipleri‘ni okuyup anlaması beklenir. Yazarlık başvurusunda bulunan adaylar, tüm bu kural ve koşullara uymayı taahhüt etmiş sayılırlar.

İndigo Dergisi 2022 yayın dönemi kategorileri:

Türkiye, Dünya, Ekonomi, Bilim, Teknoloji, Sağlık, Beslenme, Eğitim, Kültür Sanat, Tarih, Yaşam, Gezi-Seyahat, Yaşam Tarzı, Trendler, Çevre, Psikoloji, İlişkiler, Kişisel Gelişim, Ruhsal ve Astroloji.

Yazarlık başvurusu yapmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar:

▪ Yazarlık pozisyonunda başvuru için gönderilen bilgi ve örnek yazılarda imla ve noktalama hatası bulunan veya eksik dosya gönderenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır. Word programı yardımıyla yazım hatalarınızı eksiksiz olarak düzelttikten sonra örnek yazılarınızı ve biyografinizi göndermenizi rica ederiz. (Not: Bilgisayarınızda Microsoft Word programı bulunmuyorsa Microsoft One Drive‘a (login) giriş yaparak ‘Yeni’ sekmesinden ücretsiz Word programı ile hatalarınızı düzeltebilirsiniz.)

▪ Başvuru yaparken lütfen hangi kategorilerde yazmak istediğinizi de belirtiniz. Yazarlık yapılacak kategori uzmanlık gerektiriyorsa; yazar adayının aldığı eğitimle doğru orantılı olması beklenmektedir. Birden çok kategoride yazı teslimi yapabilirsiniz.

▪ Başvuru için gönderilecek yazar adayının fotoğrafı, yayınlanacak derecede iyi kalitede olmalıdır. Vesikalık fotoğraf kabul edemiyoruz.

▪ İstediğimiz örnek yazı, yukarıda belirttiğimiz yazı kategorilerine, görev tanımına ve yazarda aradığımız niteliklere uygun olmalıdır. Blog, günlük, günce tarzında belli bir konusu, odağı ve ana fikri olmayan örnek yazıları ve bu nitelikteki başvuruları değerlendirmeye almıyoruz. Başvuran yazar adayının halihazırda İndigo Dergisi yayın kalitesine (yayınladığımız yazılara) aşina, ilgili ve bilgi sahibi olmasını bekliyoruz.

▪ Telefon veya sosyal medya aracılığıyla yazarlık başvurusu kabul etmiyoruz.

İndigo Dergisi Yazarlık Başvuru sayfası. Yayın İlkeleri, Çalışma Prensipleri, koşullar, kariyer, yazarlık başvurusu, köşe yazarları, şartlar

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Yazarlara herhangi bir ücret ödüyor musunuz?

Hayır. İndigo Dergisi’nin yazarları, yasal olarak site kullanıcısı (içerik sağlayıcı) statüsünde değerlendirilmektedirler. Bir internet kullanıcısı, forum vb portalları nasıl bilgi paylaşımı amacıyla kullanıyorsa, İndigo Dergisi de aynı statüde değerlendirilmektedir.

Soru: Önceden başka mecralarda yayınlanmış yazılarımın İndigo Dergisi’nde yayınlanmasını istiyorum. Bu mümkün mü?

İndigo Dergisi’nin özgünlüğünün korunması açısından, önceden başka dijital mecralarda yayınlanmış yazıları kesinlikle yayınlamıyoruz. Yeniden düzenlenmiş kapsamlı içeriklerle ilgili editörlere danışmanızı rica ederiz.

Soru: İndigo Dergisi’nin hedef kitlesi ve okuyucu istatistikleri nedir?

İndigo Dergisi A, AB ve C+ grubu, 25-45 yaş arası ziyaretçiden oluşmaktadır. Türkiye’nin en çok tıklanan haber siteleri arasındadır. 3 ila 4 milyon arası sayfa gösterimi almaktadır.