İndigo Dergisi 100. Sayısını Kutladı

BASIN BÜLTENİ / 18 Ocak 2014 – İndigo Dergisi 100. Sayısını Kutladı

Türkiye’nin ilk internet dergisi ile ‘alternatif medya’ya bakış

Türkiye’nin ilk internet fikir dergisi olan İndigo Dergisi, 100. Sayısı’nı yayımladı.


indigo-dergisi-100-sayi-kutlamasi

İndigo Dergisi, Türkiye’de alternatif medyanın temellerini attı

İndigo Dergisi, 2005 yılında gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturup farkındalık yaratmak amacıyla bağımsız bir internet dergisi olarak kuruldu. Okurlarında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek, dünyanın olumlu yönde değişimine katkıda bulunmayı vizyon edindi.

İndigo Dergisi’nin ‘alternatif basın’ söylemi; taraflı ana akım meydanın güvenilirliğinin şüpheli hale geldiği 21’inci yüzyılda, internetin gücünü kullanan; okurlarının sesi olan; tabuların üstüne giden;  ilkelerinden ödün vermeyen şeffaf bir yayıncılık anlayışını desteklemektedir.

İndigo Dergisi, gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratan, okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek dünyanın olumlu yönde değişimine katkıda bulunmuş bir yayın kuruluşu oldu.

Alanında yetkin ve çok çeşitli yazar kadrosuyla bugüne kadar “Değişim” teması ile hareket etti. Sekizinci yılında 100’üncü sayısıyla artık “Dönüşüm” söylemine başlıyor. Dünyanın, insanın ve bilinçlerin dönüşümüne…

Kurulduğu günden beri istikrarlı ve düzenli bir şekilde yayınını sürdürerek binlerce yazıyı okuyucularına ulaştırdı. Türkiye’de alternatif medyanın öncüsü olarak ayda yaklaşık 500 bin okura ulaşıyor.

İndigo Dergisi, yayın hayatı boyunca birçok sosyal sorumluluk projesine de imza attı, yazılmadık konuları yazdı, ele alınmayan noktalara değindi. Yaşamdan gündeme, kültür sanattan kişisel gelişime çok geniş bir perspektife sahip olan İndigo Dergisi’ni takip etmeye ve birlikte dönüşüme davet ediyoruz.


Hale Karaarslan
Yazı İşleri Müdürü

indigo-8-yasinda
İndigo Dergisi 8 Yaşında