Bir Doğruyu Bulmaya Çalışmanın Romanı; RAYGAN

Mürsel Ferhat Sağlam’ın, batı edebiyatında novella tarzı olarak bilinen ve uzun öykü –kısa roman şeklinde tasvir edilen bir tarzda kaleme aldığı “RAYGAN” adlı romanı, sınırlı karakter ve mekâna rağmen okuyucuyu hikâyeye bağlamayı başaran, bir doğruyu bulmaya çalışmanın romanı olarak raflardaki yerini aldı.

RAYGANİsfahan’dan İstanbul’a uzanan bu kaçış öyküsünün başrolünde olan Evra; güzel, çekici, yerine göre merhametli ama geçmişi yanlışlarla dolu bir hırsızdır. Ülkesinde işlediği adi suç nedeniyle İstanbul’a kaçmak zorunda kalan Evra, yeni hayatını eski alışkanlıklarından vazgeçmemiş olarak sürdürmeye niyetlidir. Evra’nın doğruyu bulma serüveninde karşısına çıkan Timuçin ise yaşamın anlamını, kendisi için çok değerli olan birinin ölümünden sonra fark edecektir.

Bir tarafta hayatta kalmak için başkalarının kazancına göz diken vicdanlı bir hırsız, diğer yanda ailesi tarafından reddedilene kadar, hayatı paradan ibaret zanneden bir mirasyedi.

Bir “Yakın Plan Yayınları” markası olan “Kozalak Yayıncılık” etiketiyle piyasaya çıkan “RÂYGÂN“, umudun, kaçışın, öyle veya böyle ait olmaya ve yaşamı sevmeye çalışmanın romanı. Sadece bu yönüyle dahi okunmayı hak ediyor.

Eser Adı: Râygân

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Yayınevi: Kozalak Yayıncılık

Kitabın Türü: Edebiyat

Sayfa Sayısı: 170

Etiket Fiyatı: 13,00 TL

 

Mürsel Ferhat Sağlam 

16 Nisan’da İstanbul Fatih’te doğdu. Aslen İskiliplidir. Önce, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ardından Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Öğrenim hayatı süresince kurumsal firmaların çeşitli departmanlarında; bölge yöneticisi, PR uzmanı, reklam ve pazarlama müdürü, yayın danışmanı ve editör olarak görev aldı. Mayıs 2012’de kendi PR firmasını kurarak, “Ajans Paradise”ı hayata geçirdi. Bulunduğu sektörün öncü firmalardan biri olan Ajans Paradise, Mürsel Ferhat Sağlam’ın ilk girişimidir. 14 Şubat 2014’te ise Şilep Dergi’yi kurdu. Edebiyat, kültür ve sanat içerikli bu dergi “Türkiye’nin en sosyal edebiyat dergisi” olma iddiasındadır. Ayrıca yazar, “2035 Ruhu Tarih ve Düşünce Derneği” kurucusu ve genel başkanıdır. Hikâye, roman, politik kurgu, deneme ve tarih türünde eserler kaleme almaktadır.

Yayınlanmış Eserleri

Ve AŞK (Hikâye – Eylül 2010)


Günübirlik Sonsuzluk (Hikâye – Şubat 2011)

Var Say (Psikolojik Roman – Kasım 2013)

Raygan (Roman – Haziran 2014)


PAYLAŞ
Önceki yazıHikaye Psikolojisi ve Etkileme Üzerine
Sonraki yazıKapital Dünya

16 Nisan 1989’da İstanbul’da doğdu. Aslen İskilipli’dir. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ve Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Akademik kariyerini Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında sürdürmektedir. Mürsel Ferhat Sağlam, 2012’de Ajans Paradise, 2014’te Şilep Dergi’yi kurmuştur. Edebi (roman, hikâye, şiir, eleştiri, deneme), akademik (tarih, edebiyat), sektörel (reklam, pazarlama, iletişim, marka yönetimi, yeni medya, online itibar yönetimi, dijital pazarlama, girişimcilik, sosyal medya vs.) türlerinde yayınlanmış ve yayına hazırlanmakta olan kitapları bulunmaktadır. Mürsel Ferhat Sağlam; dijital pazarlama, sosyal medya, içerik pazarlama, online itibar yönetimi ve dijital marka yönetimi alanlarında kişi ve markalara danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca dijital pazarlama, marka yönetimi, sosyal medya, içerik pazarlaması, girişimcilik konularında üniversitelerde ve kamu ve özel kurumlarda eğitimler ve konferanslar vermektedir.

Yayınlanmış Kitapları;
Günübirlik Sonsuzluk (2011)
Raygan (2014)
Aşkzade (2016)
Stratejik Marka Yönetimi (2017)