Bir Doğruyu Bulmaya Çalışmanın Romanı; RAYGAN

Mürsel Ferhat Sağlam’ın, batı edebiyatında novella tarzı olarak bilinen ve uzun öykü –kısa roman şeklinde tasvir edilen bir tarzda kaleme aldığı “RAYGAN” adlı romanı, sınırlı karakter ve mekâna rağmen okuyucuyu hikâyeye bağlamayı başaran, bir doğruyu bulmaya çalışmanın romanı olarak raflardaki yerini aldı.

RAYGANİsfahan’dan İstanbul’a uzanan bu kaçış öyküsünün başrolünde olan Evra; güzel, çekici, yerine göre merhametli ama geçmişi yanlışlarla dolu bir hırsızdır. Ülkesinde işlediği adi suç nedeniyle İstanbul’a kaçmak zorunda kalan Evra, yeni hayatını eski alışkanlıklarından vazgeçmemiş olarak sürdürmeye niyetlidir. Evra’nın doğruyu bulma serüveninde karşısına çıkan Timuçin ise yaşamın anlamını, kendisi için çok değerli olan birinin ölümünden sonra fark edecektir.

Bir tarafta hayatta kalmak için başkalarının kazancına göz diken vicdanlı bir hırsız, diğer yanda ailesi tarafından reddedilene kadar, hayatı paradan ibaret zanneden bir mirasyedi.


Bir “Yakın Plan Yayınları” markası olan “Kozalak Yayıncılık” etiketiyle piyasaya çıkan “RÂYGÂN“, umudun, kaçışın, öyle veya böyle ait olmaya ve yaşamı sevmeye çalışmanın romanı. Sadece bu yönüyle dahi okunmayı hak ediyor.

Eser Adı: Râygân

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Yayınevi: Kozalak Yayıncılık

Kitabın Türü: Edebiyat

Sayfa Sayısı: 170


Etiket Fiyatı: 13,00 TL

 

Mürsel Ferhat Sağlam 

16 Nisan’da İstanbul Fatih’te doğdu. Aslen İskiliplidir. Önce, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Ardından Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Öğrenim hayatı süresince kurumsal firmaların çeşitli departmanlarında; bölge yöneticisi, PR uzmanı, reklam ve pazarlama müdürü, yayın danışmanı ve editör olarak görev aldı. Mayıs 2012’de kendi PR firmasını kurarak, “Ajans Paradise”ı hayata geçirdi. Bulunduğu sektörün öncü firmalardan biri olan Ajans Paradise, Mürsel Ferhat Sağlam’ın ilk girişimidir. 14 Şubat 2014’te ise Şilep Dergi’yi kurdu. Edebiyat, kültür ve sanat içerikli bu dergi “Türkiye’nin en sosyal edebiyat dergisi” olma iddiasındadır. Ayrıca yazar, “2035 Ruhu Tarih ve Düşünce Derneği” kurucusu ve genel başkanıdır. Hikâye, roman, politik kurgu, deneme ve tarih türünde eserler kaleme almaktadır.

Yayınlanmış Eserleri

Ve AŞK (Hikâye – Eylül 2010)

Günübirlik Sonsuzluk (Hikâye – Şubat 2011)

Var Say (Psikolojik Roman – Kasım 2013)


Raygan (Roman – Haziran 2014)

Mürsel Ferhat Sağlam, 17 Nisan 1989 İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler & Tanıtım Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde doktora seviyesinde devam etmektedir. Kişi ve kurumlara stratejik marka yönetimi, dijital pazarlama, sosyal medya pazarlama, içerik pazarlaması ve online itibar yönetimi odaklı çözümler sunan Ajans Paradise (2012), edebiyat, kültür, sanat ve kitap odaklı yayın yapan yeni nesil edebiyat – sanat mecrası olarak faaliyet gösteren Şilep Dergi (Şubat), akademik ve sektörel bilinç düzeyindeki profesyoneller tarafından yazılan reklam, pazarlama, iletişim ve marka odaklı makalelerin yer aldığı ve iş dünyasına dair gelişmelere yer veren dijital bir mecra olan Branding Türkiye (2017) Mürsel Ferhat Sağlam’ın girişimleri arasında yer almaktadır. Mürsel Ferhat Sağlam’ın hikâye, roman, deneme, pazarlama olmak üzere farklı türlerde yayınlanmış 5 kitabı bulunmaktadır. BrandMap Dergisi, Pazarlamasyon, İndigo Dergisi, Fikir Çok Net, Satınalma Dergisi, CEOtudent, Branding Türkiye gibi mecralarda uzmanlık alanlarıyla ilgili makaleler yazan Sağlam, kamu ve özel sektördeki kurumlara dijital pazarlama, sosyal medya, içerik pazarlaması, stratejik marka yönetimi, girişimcilik, zaman yönetimi, itibar yönetimi, kriz yönetimi konularında eğitim ve konferans vermektedir. Kitapları • Günübirlik Sonsuzluk (Hikâye - 2011) • Var Say (Roman 2013) • Raygan (Roman - 2014) • Aşkzade (Hikâye / Deneme - 2016) • Stratejik Marka Yönetimi (Pazarlama / Marka - 2017)