Vine fenomeni 3 yaşında: Yılın en çok izlenen Vine’ları

İnternette kısa videoların paylaşılmasını sağlayarak bir fenomen yaratan Vine, 3 yaşında.

Vine en çok izlenen loop trend Vine fenomeni 3 yaşında: Yılın en çok izlenen Vine paylaşımları

Artık “Vine fenomeni” söylemi herkesin dilinde. 24 Ocak 2013 tarihinde kurulan ve 6 saniyelik videoların paylaşıldığı site olan Vine, Türkiye’de büyük bir takipçi kitlesine sahip. Twitter’ın sahibi olduğu Vine.co, bu yılın en çok izlenen 10 Vine’ını derlemiş. Listedeki Vine’lar önemli haberlerden ödül törenlerine kadar uzanıyor. Önemli bir kısmı da komik Vine’lardan oluşuyor.

Geçtiğimiz 12 ay içinde en çok izlenen Vine’lar

1. Paris stay saldırıları görüntüleri

2. Ördek Ordusu!

3. Altın Küre Ödüllerinde Lady Gaga ve Leonardo DiCaprio

4. Güzel bir şey söyle!

5. Bir sınavda soruyu bilemeyince ben

6. Bir Avokado!

7. Zavallı Jay

8. Dönüyorum ben

9. Bu kız kim?

Bu yılın en popüler 10 Vine’ına ek olarak bir de Vine Trendleri‘nin ilk versiyonunu sunuyoruz. Tüm popüler tredler Vine’da başlayıp büyük bir hızla kitlelere yayılıyor; bunlar arasınd “On fleek”, “Bunlar ne?!”, “Shmoney Dansı” ile “The Whip”i sayabiliriz. Tüm bu trendler sadece telefonlarımızda kalmayarak dünyada milyonlarca kişiye ulaşıp kültürleri de etkisine alıyor.


Geçtiğimiz 12 ayın en büyük Vine trendleri

1. Bunlar ne?! (What are those?)

2. Neden hep yalancısın?

3. Ördek Ordusu

4. Iridocyclitis

5. John Cena

#VineYear3 ile 2015’e bakıldığında, bu yılın en güçlü ve eğlendirici anları tek bir Vine’ın verdiklerinden çok daha büyük. Her bir Vine, içerisinde inanılmaz hikayeler barındıyor; hatta başka videoların birleşmesinden oluşuyor. Bu koleksiyonda 3. Yılın en çok izlenen Vine‘ına ve bununla beraber bu yılın en büyük trendlerinin fitilini ateşleyen paylaşımlara ulaşabilirsiniz.

Bugün gördüğünüz şey sadece bir başlangıç. Dünyanın her yerinden Vine kullanıcıları hikayelerini ve komik anlarını Vine’da paylaştı ve bu yılı unutulmaz bir yıl haline getirdi.

İlgili yazılar

Sosyal Medya Pazarlamasında Doğrular ve Yanlışlar

Wattpad – Yeni Nesil Hikaye Paylaşım Platformu


Facebook Kayıtlarının Delil Niteliği

Sosyal medya ve yalan haberleri


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.