Girişimci Türklere Avrupa’da kalıcı oturma izni

Avrupa ülkeleri ve İngiltere, yatırım yapmak ve yeni girişimlerde bulunmak isteyen Türk vatandaşlarına çifte vatandaşlık ve kalıcı oturma izni veriyor.

vize ingiltere avrupa schengen girişimciler türkiye vatandaşları kalıcı oturma izni çifte vatandaşlık avrupa birliği ingiltere

Londra merkezli ünlü hukuk firması Garth Coates Solicitors ve dünyaca tanınmış uluslararası yatırım ve sermaye yönetimi şirketlerinden One Knightsbridge Capital; İngiltere ve AB ülkelerinde yatırım yapmak, konut veya işyeri satın almak, işyeri açmak, kalıcı oturma ve çifte vatandaşlık programlarından yararlanmak isteyenler için Türkiye’ye geliyor.

13 Şubat Cumartesi günü Antalya’da, 20 Şubat Cumartesi günü de İstanbul’da grup seminerleri yapacak olan danışmanlık şirketleri, 20-22 Şubat tarihleri arasında ayrıca özel ve birebir toplantılar gerçekleştirecekler. Seminer ve Toplantılara, bazı ülkelerin yatırım ajanslarından resmi yetkililer de katılacaklar.


Bu etkinliklerle özellikle; Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması (Ankara Anlaşması) vizesi, İngiltere, Malta ve Portekiz’de yatırım yaparak veya konut satın alarak Avrupa’da serbest dolaşım ile kalıcı oturma ve vatandaşlık programları, Golden Visa (Altın Vize) olanakları, Avrupa’da iş kuranlara devlet destekleri ve hızlı çifte vatandaşlık programları detaylı olarak anlatılacak.

İngiltere’de girişimcilere yönelik Ankara Anlaşması vizesi

Son dönemde uzmanlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İngiltere’de kendi işlerini yapmaları ve 4 yıl içinde kalıcı oturma ve 5. yılda vatandaşlık başvurusunda bulunmalarına olanak sağlayan Ankara Anlaşmasına başvurularda artışa dikkat çekiyorlar. Yaklaşık 20 bin ABD doları sermayesi olanların rahatlıkla yararlanabileceği Ankara Anlaşması (Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması) vizesi ile İngiltere’de kalıcı oturum almak mümkün.

Portekiz’de konut alanlara kalıcı oturma ve vatandaşlık şansı

Yurtdışına açılmak ve Avrupa Birliği’ne üye olan bir ülkeden vatandaşlık edinerek, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde yaşama, serbest dolaşım ve çalışma olanağı edinmek isteyenlere Portekiz hükümetinin Golden Visa (Altın Vize) programı bulunmaz bir fırsat sunuyor. Portekiz’de değeri 500 bin Euro olan konut satın alarak, tüm Schengen ülkelerinde sınırsız seyahat olanağı veren uzun süreli Schengen vizesi alınabiliyor ve 5 yıllık süreç sonunda Portekiz’de dolayısıyla Avrupa Birliği Schengen Bölgesinde kalıcı oturma ve 6. yılın sonunda Portekiz Vatandaşlığı edinilebiliyor. Üstelik bu olanaklardan konut satın alan ana başvurucunun yanısıra, eşi ve 21 yaşın altındaki çocukları da yararlanabiliyor.

Portekiz Vatandaşlığı, aynı zamanda Avrupa Birliği vatandaşlığı sağladığı için İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya gibi diğer AB ülkelerinde tam serbet dolaşım, barınma, iş kurma, çalışma ve istenilen AB ülkesinde eğitim alma olanağı veriyor.


20-22 Şubat tarihlerindeki seminer programında, Portekiz hükümetinin Yatırım ve Ticaret Ajansından resmi bir yetkili konuşmacı olarak bulunacak ve seminere katılanlara Portekiz’in Altın Vize programı anlatılacak.

kalıcı oturma izni çifte vatandaşlık avrupa birliği ingiltere

Türkiye’de seminer kaçınılmaz oldu

Avrupa ülkelerine yönelik planları olan Türk yatırımcı ve girişimciler ile yurtdışı göçmenlik programlarıyla ilgilenen binlerce Türk vatandaşı süreçle alakalı doğru bilgiye ulaşmada sıkıntı yaşıyor. Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku Firması‘ndan Garth Coates ve ekibi; İngiltere’nin tanınmış Uluslararası Yatırım ve Sermaye Yönetimi şirketlerinden One Knightsbridge Capital‘dan Craig Wheeler; İngiliz ve Portekiz yatırım ve ticaret ajanslarından yetkililer ile birlikte doğru bilgiyi almak isteyenlere yönelik özel toplantılar ve grup seminerleri yapmak için Türkiye’ye gelme kararı aldılar. İngiltere ve AB ülkelerinde yatırım yapmak, konut veya işyeri satın almak ya da işyeri açarak kalıcı oturma ve çifte vatandaşlık programlarından yararlanmak isteyenlere yönelik düzenlenecek özel toplantılar ve grup seminerleri hakkında Garth Coates Hukuk Bürosunun Kurucusu Garth Coates “ Türkiye’den bu konuda çok talep aldık. Her gün onlarca kişi bizlere sorular iletiyordu. Biz de yatırımcılara, girişimcilere ışık tutmak, Türkiye’de bu işi yürütecek kurumlara rehberlik etmek adına böylesi bir semineri düzenleme kararı verdik.” dedi.

Avrupa’nın iki dev danışmanlık firması 20 Şubat’ta Türkiye’de…

Garth Coates Hukuk Bürosunun Kurucusu Garth Coates, seminere göçmenlik hukuku ve yatırım konularında uzman devlet görevlileri, firma yönetici ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleşeceğinin altını da çizerek, insanların doğru bilgilenmesi adına, 13 Şubat Antalya’da, 20-21-22 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleşecek seminerin büyük bir önem ve şans olduğunu belirtti. Özellikle en çok merak edilen konunun, Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması (Ankara Anlaşması) vizesi, yatırım, iş kurma olanakları, hızlı çifte vatandaşlık oturumu, vatandaşlık programlarına katılım, devlet destekleri gibi konuları detaylı olarak katılımcılara aktarılacak. Ayrıca; göçmenlik hukuku, vize sistemi, vize redlerinde mahkeme hakları, kalıcı oturma ve çifte vatandaşlık olanağı sunan ülkelerin göçmenlik programlarına başvuru koşulları gibi çok önemli bilgilerin aktarılacağı seminer programına yoğun katılım bekleniyor.

Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşmasında ortalama minimum yatırım miktarının yaklaşık 20 bin ABD doları olması, seminere daha geniş bir kesimden ilginin olacağına işaret ediyor.

İlgili yazılar

Ev alana oturma izni veren ülkeler hangileri?


Sosyal medya paylaşımlarınız vize almanızı etkiliyor!

Ev alana oturma izni veren ülkeler hangileri?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.