Tiyatrocu Orhan Aydın: Faşist demişim, dedim, diyorum

Tiyatrocu Orhan Aydın’a köşe yazılarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve eski başbakan Davutoğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Tiyatrocu Orhan Aydın: Faşist demişim, dedim, diyorum

Tiyatro oyuncusu ve soL Portal köşe yazarı Orhan Aydın, eski başbakan Davutoğlu’na hakaret ettiği iddiasıyla açılan soruşturma dosyası için ifade vermeye gittiğinde, hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddiasıyla açılmış yeni bir soruşturma dosyası daha olduğunu öğrendi.

“Sayın Başbakanımıza ‘yetersiz, kukla’ diyerek hakaret ediyor” diye dava dilekçesi veren Bursa Nilüfer’den Akif Erdoğan’ın ihbarı üzerine açılan soruşturma dosyası için ifade vermeye giden Aydın, yeni bir soruşturma dosyası ile karşılaştı. Aydın’ı mahkemede Erdoğan’a hakaret iddiasıyla açılan yeni bir dosya daha bekliyordu.


Konuyla soL Portal’a açıklama yapan Orhan Aydın şöyle dedi:

“Faşist demişim, dedim, diyorum”

“Son 1 yıl içindeki soL haber portalındaki yazılarım taranmış, içinden cümleler seçilmiş ve dava için soruşturma başlatılmış. ‘Faşist’ demişim, dedim, diyorum. ‘Diktatör bozuntusu’ demişim, dedim, diyorum. ‘Memleketi talan ettiniz, dikili tek ortak ağacımız kalmadı’ demişim, dedim, diyorum. ’21.yüzyılın sanat ve sanatçı düşmanlarısınız’ demişim, dedim, diyorum. ‘Savaş suçları mahkemesinde yargılanmalısınız’ demişim, dedim, diyorum.

Bu son iki soruşturma ile hakkımda açılacak 11. dava olacak, susacağımızı sananlar aldanırlar. Gericiliğin pis tezgâhlarına su taşıyanlardan olmadık, olmayacağız.”

Erdoğan’dan CHP grubuna hakaret gerekçesiyle suç duyurusu


Cumhurbaşkanı’na hakaret eden eşine suç duyurusu