Anaokulunda 3 yaşında çocuklara zikir çektirdiler

Sakarya Pamuokava’daki bir anaokulunda düzenlenen mezuniyet töreninde 3 ila 5 yaş aralığındaki çocuklara zikir çektirildi.

Odatv’nin haberine göre; Pamukova’da faaliyet gösterenMinik Eller Papatya Sıbyan Okulu” isimli yerde 3 ila 5 yaşındaki çocuklara zikir çektirildi.

Sakarya’ya bağlı Pamukova’da faaliyet gösteren “Minik Eller Papatya Sıbyan Okulu” 31 Mayıs Salı günü akşamı Pamukova Kültür Merkezi’nde “mezuniyet töreni” düzenledi. Yaşları 3 ila 5 olan 60 çocuk ve velileri törene çağrıldı. Milli Eğitim’e bağlı okullardan farklı olarak, “mezuniyet töreni” denilen “kutlamada”, çocuklara ailelerinin gözleri önünde zikir çektirildi. “Minik Eller Papatya Sıbyan Okulu” hocalarının gözetiminde yapılan törende, sahnedeki küçük çocuklara cübbe ve sarık giydirilerek dualar ettirildi, ilahiler okutturuldu.


Dernek adı altında faaliyet gösterdiği iddia edilen “Minik Eller Papatya Sıbyan Okulu” her öğrenciden en az 110 TL para alıyor. Ekonomik durumu iyi olan ailelerin çocukları için ise fiyat çok daha yüksek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetlemediği benzer yapıdaki kurumların ise bölgede açılmaya devam ettiği öğrenildi.

Mersin’de öğrencilere sakal kavanozu öptürmüşlerdi

Geçtiğimiz Mayıs ayında Mersin’de bir ortaokulda öğrencileri sıraya dizip, salavatlar eşliğinde sakal kavanozu öptürmüşlerdi.

Mersin'in Akdeniz İlçesinde ortaokul öğrencilerini sıraya dizip, içinde peygamberin sakalı olduğu iddia edilen kavanozu sırayla öptürdüler.

Selahattin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu’nda bir yönetici, “Kutlu Doğum” haftası etkinlikleri kapsamında, peygamberin sakalı olduğu iddia edilen bir nesneyi elinde tutarken, erkek öğrenciler “salavat” adlı duayı seslendirdiler, kız öğrenciler de kuyruğa girerek, okul yöneticisinin elinde tuttuğu kavanozu sırayla öptüler. Haberin devamı

Batman’da öğrenciler Zikirmatik ile salavat çekmişlerdi


Yine geçtiğimiz Mayıs ayında Batman Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Hz. Muhammed’i anmak amacıyla “Bir Salavat da Sen Çek” kampanyası düzenlemişti. Öğrenciler tarafından ‘Zikirmatik’ adı verilen makinenin düğmesine basılması suretiyle 2 milyona yakın salavat çekildiği okulun resmi web sitesi aracılığıyla duyurulmuştu. Haberin devamı


Batman'da imam hatip öğrencileri Zikirmatik ile salavat çekiyor